Окупанти періодично закривають виїзд через Василівку, авто зупиняють на 5 днів, — ОВА

Суспільство | 17:02, 29.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Військові рф блокують проїзд через окуповану Василівку, зупиняють сотні машин на кілька днів. 
Про це в ефірі телеканалу 1+1 повідомив очільник ЗОВА Олександр Старух. 
“Періодично закривають виїзд через єдиний коридор, який по трасі Харків-Сімферополь, через окуповану Василівку. Це проходить з певною періодичністю. Зупиняють великі колони з 300-400 автомобілів на 4-5 днів. Люди стоять і чекають в жахливих умовах. Окупанти інколи вимагають за проїзд гроші, ускладнюють виїзд з окупованих територій”,  — сказав очільник області. 
За його словами, окупанти намагаються поширювати свої мобільні сервіси, впровадити рубльову зону. Старух каже, що чим довше територія під контролем окупантів, тим більше в них можливості запровадити нові елементи тиску. 
“Поводять себе як терористи, здійснюють тиск на населення та підприємців, крадуть людей та мародерять, вивозять зерно", — додав Старух.
Він нагадав, що область приймає переселенців з Маріуполя з 13 березня. Вдень зеленим коридором могло приїхати близько 8000 людей. Так було до середини квітня, а потім став менший потік. 
“Тільки наприкінці квітня, коли міжнародна організація Червоного Хреста оголосила про гуманітарний коридор з ООН, лише це був повноцінний гуманітарний коридор. До цього ми всі разом робили це на свій страх і ризик. Людей вдалося вивезти завдяки героїзму наших водіїв, рятувальників. Це були не офіційні коридори, зараз теж офіційних зелених коридорів немає. В будь-який момент окупант може обстріляти, вбити, зробити що завгодно”, — пояснив Олександр Старух.
За цей час область прийняла понад 120 000 внутрішньо переміщених осіб. Більша части з тих, хто приїхав до Запоріжжя, виїхали далі на захід країни. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: