Обожнює пармезан та оливки: у запорізьких рятувальників з’явилась собака волонтер-психолог, — ФОТО

Суспільство | 20:10, 8.06.2022
 Поделиться

Поделиться в

В Головному управлінні ДСНС в Запорізькій області з’явився позаштатний «співробітник» — собака волонтер-психолог на прізвисько Чапа. Її залучають на заходах за участю дітей. Сьогодні Чапа була присутня на групових заняттях психологів ДСНС з дітьми вимушеними переселенцями.
Детальніше у репортажі 061.
Власниця Чапи, Ганна Логвиненко, працює у прес-службі облуправління ДСНС. Вона прийшла на роботу з собакою після ракетного удару по Запоріжжю 25 травня. Такса одразу стала улюбленицею запорізьких рятувальників.
— Вона стала у нас волонтером після того, коли були ракетні удари в Запоріжжі, і вона не захотіла додому йти. Мені дозволили її взяти на роботу і якраз дівчата, які трошки перелякалися, вони заспокоювались, тому що собака вимагала для себе уваги. Ми побачили, що через годину дівчата стали нормально себе відчувати. У нас була акція з дітворою і дві години собака повністю свою увагу приділила дітворі, діти пішли з великим позитивом і тепер ми на заходи з психологами беремо з собою Чапу, щоб робити атмосферні заходи і допомагати людям, — каже Ганна.

Чапі 3,5 роки, вона обожнює оливки, сир пармезан та мідії, її улюблена команда «Їсти!».
Серед тих, хто побував на занятті з психологами ДСНС та побавився з Чапою, 16-річна Ярослава. У березні дівчина приїхала до Запоріжжя з Кам’янки (колишній Більмак) Пологівського району разом з мамою. Дома вона любила гратись з собакою, тому дуже зраділа можливості знову провести час з твариною.
— З собакою гратись давно не доводилось, тому дуже яскраві враження. Сьогодні яскравий день провела з собакою, дуже весело, — сказала Ярослава.

Як повідомив начальник психологічного відділу ГУ ДСНС в Запорізькій області Ілля Бородавко, взаємодія з тваринами позитивно впливає як на дітей, так і на дорослих.
— Контакти з тваринами це завжди є плюс. Собака-волонтер знаходиться зараз у нас в головному управлінні і нас також розвантажує, також ми з нею граємося. Тварини це завжди віддушина така як для дорослих, так і для дітей, тут немає ніякої вікової категорії, — розповів психолог.
Ілля Бородавко каже, що для кожної дитини методику роботи підбирають окремо. Психологи працюють індивідуально з кожним, хто цього потребує, а також проводять групові заняття.

— Щодо групової роботи, то це допомагає дітям трошки розслабитись, допомагає дітям більше соціалізуватись і потім після таких групових занять діти трішки розслабляються, відкриваються і надалі з ними потім ще простіше працювати і це викликає вже якусь довіру і комунікацію між психологом та дітьми, — додав Ілля Бородавко.
Як раніше писав 061, Запорізькі лікарі врятували пацієнтів з нирковою недостатністю, що вирвалися з окупованих територій у важкому стані.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: