Новина про боротьбу зі стихійними ринками зникла, а ринки лишилися

Общество | 17:23, 25.07.2017
 Поделиться

Поделиться в

В соцмережах активно обговорювалася інформація, поширена помічником міського голови Т. Стулень. Вона стосувалася проблеми стихійної торгівлі. Аналогічна стаття була і на сайті міської ради: як в Енергодарі планують боротися з несанкціонованими стихійними ринками. Ми б вам дали посилання і на соцмережі, і на сайт, але  дивним чином звідтіля все зникло. У нас лишився тільки скріншот.

стихыя

Коментарі щодо роботи по цій самі боротьбі були різні, переважно там йшлося про неспроможність влади навести лад в місті. І, як зазвичай буває, енергодарці «пригадали все» — і покрівлі, і дороги, і фонтани (а як же!)

Тим не менш, розпорядження про створення робочої групи існує. Але, поки вона формується, щоб незаконну торгівлю переводити на законні рейки  та створювати для ведення купівлі-продажу комфортних умов, базарчики працюють в попередньому несанкціонованому режимі.

00557.00_00_07_30.неподвижное изображение001

00557.00_08_12_25.неподвижное изображение006

Торгівці самі не в захваті від того, що доводиться торгувати з землі, без прилавків, та ще й відчувати свою незаконність. Покупці та перехожі теж розуміють: так не можна!

00557.00_07_41_14.неподвижное изображение003

Спроби легалізуватися у підприємців були, розповідає підприємець та мешканка міста Наталія Данілова. Протягом року ведеться переписка як з місцевими, так і обласними держслужбовцями. Так, пані Наталія побувала навіть на прийомі у губернатора Бриля з цього питання! Але — маємо що маємо: мер пропонує звертатися до орендатора — пана Козакова («Меркурій-V»), той, в свою чергу, відповідає: ніхто не звертався. Тоді в одному з листів Павло Музика скидає відповідальність на депутатів, які не ходять на сесії, що заважає провести реконструкцію всієї вулиці Української. А от в рамках цієї реконструкції ніби планується побудувати соціальний ринок…Щоправда, на презентації ми його не знайшли.

 

Виявилося, що підприємці готові самотужки поставити прилавки для торгівлі та навести лад на території. Лише виділіть, врешті решт, під це ділянку! Аргументи на користь соціального ринку такі: міський ринок припиняє роботу рано, а тут можна торгувати у вечірній час — це раз. Зручність для мешканців, що живуть поруч — це два. Створення робочих місць — це три. А ще торговці готові платити «містове» — звичайно, в нормальних розмірах — це чотири. Дачники та пенсіонери змогли б легально реалізувати свою продукцію — це вже п`ять!

00557.00_05_30_43.неподвижное изображение007

Звичайно, для створення ринку необхідні такі умови, як наявність води та туалету. Що стосується контролю якості продукції, то підприємці готові надавати її для санітарного огляду.

Наталія навіть бізнес-план для міста пропонувала — створити міні-ринок в кожному з 7-ми районів міста. На 50 місць. Це буде всього 350… Навіть якщо «містове» буде по 10 гривень, за рік це складе мільйон гривень… Але, як зазначила підприємець-активістка, «її не чують»

Поділилися підприємці ще однією бідою: якщо вони раніше порушували лише один пункт закону — про ведення несанкціонованої торгівлі, то тепер — одразу два. Взимку були прийняті Правила благоустрою міста, тож тепер наші горе-бізнесмени ще й тут винні — порушують благоустрій. Хоча Наталія Данілова показала нам такий «благоустроєний» шматочок території, де навіть нещасні випадки були — понівечений тротуар на Українській. До речі, цю ділянку підприємці, що торгують просто з землі, готові власним коштом відремонтувати.

00557.00_08_46_34.неподвижное изображение005

Продавці звернулися до місцевої влади з проханням піти з ними на контакт та вирішити проблему не «розгонами», коли бабусь «шугає» поліція зі зброєю, а співпрацею. Адже, вважають вони, місто ж — для людей?

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: