«Ніхто не залишиться без допомоги»: у Запорізькій міськраді закликають людей не штурмувати пункти видачі гумдопомоги

Суспільство | 21:05, 25.04.2022
 Поделиться

Поделиться в

У Запоріжжі почали працювати пункти видачі продуктів харчування із обласного гуманітарного штабу. Ці продуктові набори отримують люди, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також мешканці Запоріжжя, які відносяться до найуразливіших категорій населення. Посадовці кажуть, що це не щоденна акція і повторно набори не отримають, допоки не забезпечать допомогою усіх мешканців.
Про це повідомив у своєму зверненні в Telegram секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв, передає 061.
«Картина м’яко кажучи, неприємна. Люди просто беруть пункти штурмом, збираються навіть не у черги, а у цілі натовпи, відштовхують один одного і навіть готові вступати в бійку. Переконливо вас прошу цього не робити. У нас же немає гуманітарної катастрофи. Так, є певні обмеження та тимчасові труднощі, але їх усі можна здолати через взаєморозуміння та спільні зусилля. Зрозумійте, ніхто не залишиться без допомоги. Кожен,  хто має на неї право, обов’язково її отримає. Пункти працюють майже кожний день. Тому якщо ви не отримали допомогу сьогодні, то отримаєте завтра, післязавтра, чи наприкінці тижня. Раніше чи пізніше, але обов’язково отримаєте. Не треба йти на штурм: збережіть свої нерви та сили для більш важливих та корисних справ», — прокоментував Куртєв.
У міськраді кажуть, що якщо ви отримали набір сьогодні, то не треба приходити за ним завтра. Поки не забезпечать продуктами кожного, хто їх потребує, повторної видачі не буде. Це не щоденна акція.
Щоб запобігти перепродажу гуманітарних наборів створили єдиний електронний реєстр, у який заносяться відомості про кожного, хто вже отримав належні йому продукти. Тому побігти за повторною допомогою в інший район не вийде.
«Продукти видають у першу чергу тим людям, які зараз опинилися у дуже скрутному становищі. Працює жива черга. Немає ніяких попередніх записів. Тому, будь ласка, майте совість і поважайте інших. Люди, яким нічого їсти і яким нічим годувати дітей, по кілька днів стоять в черзі, а ви приходите і записуєте до черги ще 50 незрозумілих осіб», — запевняє Куртєв
Люди з обмеженими можливостями, які не можуть самостійно прийти до пунктів видачі, обов’язково отримають належні їм продуктові набори через соціальних працівників.
«Поважайте один одного. Збережіть у собі людей. Збережіть у собі порядність. Не дайте цій війні перетворити вас на хаотичний натовп, готовий битися за шматок хліба. А то ми сміялися з того, що росіяни влаштовують у своїх магазинах бійки за цукор, і при цьому у наших пунктах видачі зараз відбувається те саме. Давайте все ж таки будемо гідними, бо ми українці, а не варвари. І не забувайте про те, що у пунктах вже посилено працюють  представники поліції, які готові затримувати порушників порядку, та працівники військкоматів, які готові вручати повістки особливо активним кремезним чоловікам», — зазначив наостанок секретар міськради.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з 22 квітня в Запоріжжі запрацювали пункти видачі допомоги обласного гуманітарного штабу. Всього таких пунктів сім — в кожному районі міста. За продуктовими наборами люди стоять у черзі з самого ранку.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: