На Запоріжжі внаслідок ворожих обстрілів згоріло поле з пшеницею та склад з насінням, — ФОТОРЕПОРТАЖ

Суспільство | 12:37, 18.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

В селі Темирівка, що на межі трьох областей (Запорізької, Дніпропетровської, Донецької) внаслідок ворожих обстрілів загорілось поле з пшеницею. Військові ЗСУ кажуть, що ворог навмисно поцілив по центру поля аби знищити врожай.
Далі — в репортажі 061.
"Минулого тижня згоріло 700 гектар пшениці, в понеділок минулий — 220 гектар, четвер — 400 гектар, п’ятницу — 75 гектарів. Сьогодні (17 липня) згоріло 255 гектарів парової пшениці з врожайністю 60 центнерів на гектар. Ми втратили 4500 тонн врожаю", — говорить директор приватного сільськогосподарського підприємства "Мир" Ярослав Краснощок.

Також ворог обстріляв склад соняшника та зібраної пшениці в Темирівці.
"Пшеницю не можемо вивезти, бо обстріли йдуть. 3000 тонн було там, але скільки вціліє…." — додає він.
На складі зберігалось близко 1700 тонн насіння соняшника. Обстрілювати Темирівку російські окупанти почали 28 квітня. В цей день був пошкоджений склад. Ворог гатив кожні 5 хвилин.
"Дістатися до склада змогли лише через 2 дні. Склад горів 2,5 тижня", — каже директор підприємства.

Техніка, яку вдалось вивезти з території фермерського господарства, нині працює на полях сусідньої Дніпропетровської області.
“ПСП "Мир" — сіра зона, вони під обстрілами, вони нам допомагають технікою, ми їм допомагаємо зберігати, бо вони під обстрілами косять”, — розповідає фермер з Дніпропетровщини Олег Куций.
Сусідні аграрії вже зібрали ячмінь озимий з врожайністю 35 ц/га, яровий — 30 ц/га, пшеницю озиму — 40,2 ц/га і почали збирати ріпак.
“Внаслідок обстрілів горять поля. Ми пшеницю в першу чергу зібрали, бо вона швидко горить, а тепер ріпак, стебло зелене і не так небезпечно. На Запорізькій та Донецькій сторіні ми бачимо пожари. В нас тут бермудський трикутник: з одного боку Запорізька область, ми все бачимо”, — додає Олег Васильович.
Запорізькі фермери, які знаходяться в зоні ведення бойових дій говорять, що сіяти в серпні не будуть, а дніпропетровські — сподіваються, що посіяти зможуть. Кажуть треба кормити країну.
Як раніше писав 061, історія зі цілеспрямованим підпалом полів з пшеницею на Запоріжжі українською стороною, - фейк.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: