На Запоріжжі фермери почали збирати врожай, — ФОТОРЕПОРТАЖ

Економіка | 17:32, 7.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

У Запорізькій області стартувала кампанія із збирання врожаю. У цьому році аграрії мали збирати врожай озимих культур на площі 733 тис га, з них пшениці — на 651 тис га. Проте війна внесла корективи і роботи фактично ведуться лише у Запорізькому та Пологівському районах (це шоста частина від загальної площі).
Далі — в репортажі 061.
На сьогодні вже скошена перша 1000 гектарів озимого ячменю, намолочено майже 2,5 тисячі тонн зерна із середньою урожайністю 25 центнера з гектара.
— Ми тільки почали збирати врожай. Я всі питання можу вирішити, але є одне — збут. Пшениця, яку ми зараз продаємо, коштує 1500-2000 гривень за тонну. Така ціна майже не покриває витрат на дизельне паливо, — каже директор одного з агропромислових підприємств регіону на ім’я Валентин.
Він обробляє 1297 га землі. Аграрій розповідає, що в цьому році вдалося посіяти 428 га пшениці, 501 га ріпаку, 37 га ячменю та 330 га соняшнику.
"У нас росте і соняшник, і пшениця, рапс, ще є два поля, там 50-55 центнерів зберемо, за моїми прогнозами”, — додає фермер.
Він розпродав збіжжя і частково — соняшник. Говорить, що місце на складах для врожаю є.

В Департаменті АПК Запорізької ОВА зазначили, що ємність елеваторів, які знаходяться на підконтрольній Україні території Запорізької області, становить 325 тисяч тонн. На сьогодні вони зайняті на 57%. Там зберігається понад 185 тисяч тонн зернових та олійних культур.
"В радянські часи казали “битва за урожай”. Тоді це була вимушена алегорія. Зараз — жорстока реальність. Українці посіяли цю пшеницю, і українці її зберуть. Ми не дозволимо російським щурам її вкрасти. І себе прогодуємо, і Африці залишиться. Головне, щоб міжнародна спільнота домоглася й вибудувала логістичні шляхи і було розблоковано одеський напрямок, бо там найбільше сховищ, перевалочних потужностей. Це складова світової продовольчої безпеки" — говорить керівник ОВА Олександр Старух.
Якщо в минулому році аграрії області зібрали 5 млн тонн врожаю, то цього року валовий збір ранніх зернових культур на підконтрольній території області дасть можливість отримати 400 тисяч тонн збіжжя, в тому числі продовольчого зерна пшениці – 245 тисяч тонн.
Очікуваний обсяг врожаю зернових та зернобобових культур складе 730 тисяч тонн, у тому числі соняшнику 140 тисяч тонн. Тож, Запорізька область повністю буде забезпечена продовольчим зерном для виробництва хліба, борошна та круп, а також соняшникової олії.
Як раніше писав 061, “УЗ” продовжила маршрут поїзда Запоріжжя — Львів до Ужгорода.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: