Мер Енергодару розповів, що окупанти брешуть про те, чому в місті відключений газ

Суспільство | 11:16, 21.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

Вже тривалий  час в Енергодарі, як і в інших населених пунктах району, немає газу. На Telegram-каналах окупантів розповсюджують фейкову інформацію про те, що газ перекрив «режим Зеленського». Мер Енергодару Дмитро Орлов розповів, хто насправді залишив людей без газу.
Колаборант Володимир Рогов, який називає себе «членом Головної ради окупаційної адміністрації Запорізької області» 17 липня заявив у своєму Telegram-каналі, що населення окупованої частини Запорізької області залишилося без газу після перекриття газопроводу «режимом Зеленського».
«Минулої п’ятниці зграя наркоманів і нацистів навмисно перекрила газопровід, від якого отримувала газопостачання інша частина Запорізької області з обох боків лінії зіткнення. При цьому в регіоні є серйозні надлишки електроенергії, оскільки тут працює Запорізька атомна електростанція. Зараз без газу 268 населених пунктів, це понад 225 тис. сімей. Це і Мелітополь, і Пологи, і Приморськ, Енергодар та багато інших", — написав Рогов.
Мер міста Енергодар Дмитро Орлов каже, що газу немає не стільки через пошкодження газопроводу у результаті ворожих обстрілів, а саме через небажання окупантів усунути аварію.
«Це свідоме небажання окупантів дати можливість ремонтній бригаді усунути  аварію. І це вже наслідки, які ми бачимо. Енергодарці, які мешкають в газофікованих районах міста, фактично позбавлені можливості приготувати гарячі страви. Особливо потерпають родини з маленькими дітьми та люди похилого віку. Далеко не кожен може хоча б раз на день скористатися гостинністю знайомих з інших мікрорайонів, де плити не газові, а електричні. В контексті ситуації виникає питання (щоправда, скоріше, риторичне): а що робить так звана самопроголошена «військово-цивільна адміністрація», окрім розподілу між собою посад, відбирання один в одного награбованого і театральних вистав з біганиною містом та хаотичними пострілами», — коментує ситуацію Дмитро Орлов.
Міський голова також повідомив, що окупаційна влада вкотре бреше з обіцянками видати населенню електричні плити, а гучні заяви про те, що місто взагалі обійдеться без українського газу так і залишилося просто звуком.
«Я зараз не буду оцінювати, які, в принципі, існують ризики навантаження на електромережі 1-2 мікрорайонів в разі одночасного ввімкнення електричних приладів.  Всі мешканці пам’ятають тривалі аварійні відключення світла в літній період. І хоча до війни ми, на щастя, встигли виконати перший важливий етап із запланованих нами реконструкційно- відновлювальних робіт на мережах і це суттєво покращило ситуацію,  другий етап, який був запланований на весну, реалізувати просто не встигли через зрозумілі всім причини. Тому в нинішніх умовах  додаткові електроприлади в кожній квартирі все ще можуть призвести до фатальних наслідків. І разом із газом цілком може зникнути також світло», — попередив про небезпеку мер Енергодару на своїй сторінці в Telegram.

Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та 061 і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: