«Мене тримали в СІЗО, я чув, як катують інших полонених»: неповнолітній син голови Запорізької РВА розповів про полон

Суспільство | 20:30, 8.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

16-річний Влад Буряк (син голови Запорізької РВА), якого вчора звільнили з полону, розповів про перебування в СІЗО.
Інтерв’ю журналістам "Настоящее время" він давав разом із батьком.
Хлопця тримали в полоні 90 днів. Він каже: що був час подумати над поведінкою.
"Я розумів, що знаходжусь в місці, де немає ні тата, ні мами, я один. Від моїх дій, від моїх вчинків, від моїх відповідей залежав час обміну, ставлення до мене. Перші 48 днів я перебував у Василівському відділенні поліції, які утримуються в СІЗО, в одиночній камері. Ви самі знаєте, що таке одиночна камера — це без можливості виходити нормально на повітря, поговорити. Зв’язок був раз на 10 днів, надвір міг виходити на 15-20 хвилин на день. Перші два тижні я помитися не міг, речі виправ тільки після трьох тижнів. У камері був неробочий туалет, мені доводилося за допомогою залізної миски набирати з крана та змивати", — розповідає хлопець. 
Він говорить, що Перші дні було дуже складно. Але вже з першого дня, коли його взяли в полон, він відразу зрозумів, що все дуже серйозно. 
"Я розумів, що буду поводитися спокійно, стримано, по можливості, і погоджуватися на все, що мені пропонують, не агресувати, з більш менш доброзичливим ставленням, щоб до мене ставилися нейтрально, щоб я був невидимим", — говорить Влад. 
В полоні він мав прибирати приміщення,в яких проводились допити інших полонених (цивільних та військових).
"Застосовувалися до інших полонених не гуманні методи допитів — тортури. Були і биття струмом, і просто побиття. Я все це бачив та чув. До мене тортур не застосовували", — додає хлопець. 
Його батько Олег Буряк говорить, що на території України знаходився хлопець, який є родичем одного з тих, хто тримав в полоні його сина. Окупанти хотіли обміняти його неповнолітнього сина на того хлопця. 
"Той хлопець — громадянин України і не мав бажання виїжджати за територію України. Я не міг забезпечити такого обміну", — додав Олег Буря.
Наразі він не розповідає жодних подробиць звільнення свого сина. Говорить, що триває слідство та обіцяє потім, коли вже буде можна, розказати більше деталей. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: