Кремлівська пропаганда вигадала черговий фейк про карту Росії з Запоріжжям в іспанських підручниках

Суспільство | 16:15, 31.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

Російські пропагандисти часто створюють фейкові карти України, «перекроюючи територію країни» і тим самим намагаючись проілюструвати власні «успіхи». Тепер прокремлівські видання такі як «РИА Новости», «ФАН, Альтернатива», «Zov Херсон», «News-front», «Лента новостей Крыма» розповсюджують фейк про те, що «у підручниках Іспанії з’явилася карта Росії з Херсоном, Запоріжжям та ЛДНР».
Про це повідомляють фактчекери з ресурсу StopFake, передає 061.
Автори фейка стверджують, що на карті Російська Федерація нібито «зображена в її нових кордонах», тобто разом із тимчасово окупованими територіями України. Щоб переконати читачів, що тимчасово окуповані Росією території нібито визнані Європейським союзом, вони маніпулюють з кольорами на карті – захоплені території разом із Росією позначені світло-жовтим кольором, а Україна та Європейський союз – темно-жовтим.

Насправді Європейський Союз не визнав так званого референдуму, а у відповідь на дії Росії запровадив  санкції за його організацію. У свою чергу, Генеральна асамблея ООН 143 голосами засудила так звані референдуми на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. У цьому голосуванні Іспанія підтримала Україну. Ці факти заперечують кремлівську маніпуляцію про «визнання територій».
Що ж до самої карти, то автори фейка стверджують, «що навчальний посібник був виданий у Барселоні – столиці Каталонії. Автори таким чином могли акцентувати увагу на бажанні Каталонії відокремитися від Іспанії за допомогою референдумів». Але це твердження про Іспанію та Каталонію – фейк.
Більше того, підручник з географії для шостого класу виданий зовсім не в Іспанії, а Міністерством народної освіти Мексики (посилання на PDF-версію підручника). Відповідні підтвердження видно на скриншоті з підручника: чітко видно, що видавець – Secretaría de Educación Pública – Міністерство народної освіти Мексики. Також видно напис «Impreso in Mexico» – «Надруковано в Мексиці».

Сама ж карта з підручника (зображення зліва) також відрізняється від карти пропагандистів (зображення справа).
На оригінальній карті видно, що Україну зображено у межах 1991 року. І на ній немає ніяких підтверджень того, що це «карта Росії з Херсоном, Запоріжжям та ЛДНР». Просто звичайну карту було відредаговано із пропагандистською метою.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Бердянську окупанти маніпулюють темою газу, щоб отримати доступ до вільних квартир.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: