«Країна повернулася обличчям до армії» — ВО воєнкома Енергодара про військову службу

Общество | 20:54, 31.01.2017
 Поделиться

Поделиться в

Сьогодні виконувач обов’язків військового комісара майор Володимир Ярина провів прес-конференцію з питань призову на строкову службу, служби за контрактом та інших.

По всій країні проходить приписка юнаків 2000 року народження, а паралельно йде призов на строкову службу. В Енергодарі призовна кампанія почнеться вже в середині лютого. А сам призов проходитиме в квітні — травні, можливо, що продовжиться і в червні.

Не припиняється робота з набору на контрактну службу. «Зараз нікого не змушуємо йти служити. Навпаки, проводиться жорсткий відбір — медичний огляд, а також обов’язково висновки психіатра та нарколога, з претендентами працюють психологи. На жаль, в армії є таке явище, як  «аватари», і зараз йде викорінення цього», — заявив Володимир Ярина. Він додав. що  очікується підвищення зарплатні — солдати отримуватимуть від 10 тисяч гривень, відповідно більше зароблятимуть і сержанти та офіцери. «Країна повернулася до армії обличчям»,  — коментує такі зміни ВО воєнкома, — якщо хтось бажає йти на контрактну службу, за ним буде збережено місце роботи з середнім заробітком (протягом особливого періоду — ред.), незалежно від того, на який термін буде укладений контракт»

А от терміни контрактів змінилися — точніше, мінімальний збільшився з 6 місяців до одного року — для тих, хто вже відслужив в АТО. Солдати зможуть підписати контракт від року до п’яти, офіцери — також (якщо мають статус УБД), якщо вперше — на 5 років. Призовник, що не служив, але йде на контракт, укладає його терміном від трьох років.

Зараз проходять навчання резервісти — в основному, це учасники бойових дій: і солдати, і сержанти, і офіцери. . Дружин та матерів ВО воєнкома заспокоїв: ваші сини та чоловіки не в АТО, це просто збори.

А от ті офіцери, що навчалися на військових кафедрах у своїх ВНЗ, мають таки пройти строкову службу терміном 18 місяців. При цьому за ними зберігається заробітна плата та основне робоче місце, а також вони зможуть підписати контракт. Щоправда, це стосується лише призовників віком до 43 років. І, звичайно, буде проводитись медичний огляд. Важливо: в зону АТО такі особи будуть доправлятися лише за бажанням після написання відповідного рапорту.

Взагалі, Володимир Ярина заявив, що медичні огляди у військоматі проводяться ретельно. А медичний висновок енергодарських лікарів буде ще раз перевірятися на обласному рівні. Звичайно, ідеальне здоров’я — не обов’язковий показник для  бажаючого підписати контракт. Так, у війська спеціального призначення потрапляють тільки «богатирі». Але є ще багато варіантів для тих, хто не може цим похизуватися.

Що стосується планової кількості призовників та контрактників, Володимир Ярина пояснив: плани більші за кількість бажаючих. Так, зросла кількість військових строкової служби в лавах ЗСУ  — з 10% до 20%. «Срочники» не направляються в зону проведення АТО. Виняток — якщо підписали контракт. І те, тих, кому менше 20 ріків (а контракт можна підписати і у 18), туди просто не допускають.

Контрактників теж не вистачає, констатує ВО воєнкома: «Якщо ми не укомплектуємо військові частини, то може бути і сьома хвиля мобілізації»

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: