Контроль та жорсткі вимоги до працівників: обласний прокурор Романов відвідав Енергодар

Общество | 21:00, 2.03.2017
 Поделиться

Поделиться в

 2 березня прокурор Запорізької області Валерій Романов провів особистий прийом громадян в Енергодарській міській прокуратурі. На зустріч з ним прийшло багато мешканців міста, а процес затягся більше ніж на дві години. Серед тих, хто хотів поспілкуватися з прокурором області, був помічений і Іван Морщавка. Він спілкувався з журналістами та іншими громадянами, що чекали на прийом, коли до нього підійшли правоохоронці і запропонували продивитись та підписати якісь документи. Коли поліцейські пішли, Іван Євгенович пояснив: один з місцевих прокурорів повідомив правоохоронцям, що Морщавка порушив умови домашнього арешту. Але ж Іван Євгенович знає свої права — в прокуратуру ходити йому можна…
17093820_1875465792725209_1815999546_n
По завершенні особистого прийому громадян Валерій Романов приділив увагу і пресі. Перше питання стосувалося розслідування обставин трагічної загибелі молодого чоловіка, який минулого літа впав в даху під час ремонту. Валерій Петрович пояснив, що родичі загиблого до нього не зверталися, але він знає, що й досі проводиться експертиза. Почувши про побоювання журналіста, що справу просто «замнуть», прокурор пообіцяв: «Ніхто справу «на тормозах» не спустить»
Наступна тема – крадіжки бюджетних коштів крупними чиновниками. Про «дерибан» в Енергодарі Валерію Романову відомо – він почався ще за часів «смотрящего» Анісімова: «Велика гілка злочинного угруповування охоплювала Енергодар. З КП взималась «мзда», частина коштів передавалась Анісімову, частина розкрадалася місцевими чиновниками. Після Революції гідності ситуація не змінилася – бюджет як пиляли, так і пиляють.  Приклад тому те, що під час обшуків на КП ПКВ не знайшли жодного нормального документа. Мета проста – приховати злочини»
«Обшуки проводяться не для залякування, а виключно з метою збору інформації та встановлення істини, —  заявив Валерій Романов. Розбираються в кримінальних справах слідчі національної поліції, прокуратура лише здійснює контроль. На жаль, самі розслідування тривають протягом довгого часу.
Що стосується нелегального ігорного бізнесу, прокурор заявив: » З цим злом ми будемо безжально боротися. Певні результати вже є – закриті деякі ігорні заклади в Запоріжжі та області. Наразі проводяться слідчі дії».  
Так само прокуратура тримає на контролі проблему незаконної вирубки лісу. Йде боротьба буквально за кожне дерево. Але місцями спостерігається просто саботаж — вирубки продовжуються. А покараних — «як крапля в морі».
Валерій Романов ставить перед працівниками прокуратор жорсткі вимоги: «Я хочу, щоб справи розслідувалися в комплексі. Я хочу бачити організовані групи – корупція охопила все наше суспільство. Будь-який напрямок злочинності взяти – всюди будуть організовані групи. Чому не виявляються організатори? Чому не виявляються задіяні особи, в тому числі ті, хто працює у владі, в органах місцевого самоврядування, в правоохоронних органах? «
60 % тих громадян, що сьогодні прийшли на прийом, принесли заяви, які вони подають вперше, сподіваючись на особистий контроль обласного прокурора. Що стосуються найближчих планів, то Валерій Романов хоче провести реорганізацію роботи органів прокуратури взагалі – зробити її відкритою та доступною. В якості пілотного проекту при місцевих прокурорах запрацють громадські ради. Особистий же прийом громадян в області Валерій Романов планує проводити раз в квартал.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: