Кількість ліквідаторів — від 1 млн осіб, загиблих — десятки тисяч: можливі наслідки аварії на Запорізькій АЕС

Суспільство | 13:58, 9.08.2022
 Поделиться

Поделиться в

"ЗАЕС замінована", "окупанти обстрілюють енергоблоки станції", "на промисловому майданчику знова чути вибухи" — все це щодня зустрічається у стрічці новин. Ворожі військові захопили атомну станцію, нині вона працює з ризиком порушень норм радіаційної та пожежної безпеки. 
На сторінці у Фейсбуці радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів Лара Тарапакіна з посиланням на Державну агенцію з управління зоною відчуження розповіла, яким є верогідний сценарій розвитку подій у разі вибуху.
"Для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС можемо відштовхнутися від характеристик, зафіксованих у 1986 на ЧАЕС. Важливим чинником для порівняння є кількість ядерного палива:на 4 реакторі було близько 2 000 паливних збірок, на ЗАЕС у 6 реакторах та у сховищі відпрацьованого палива знаходиться до 18 000 паливних збірок (в 9-10 разів більше). Тоді, допускаємо наслідки в 10 разів більш потужні, ніж у 1986 році", — йдеться у дописі. 
Площа потенційної зони відчуження складе — до 30 000 км2 (це як 10 Чорнобильських зон відчуження), а Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства. 
В дописі зазначається, що площа потенційної забрудненої території — до 2 000 000 км2 (це площа трьох Україн). Від вітру залежить ступінь зараження інших територій України та Європи, росії та білорусі.
"Кількість ліквідаторів — від 1 млн. осіб, а загиблих — десятки тисяч, в залежності від поточної кількості осіб на території Запорізької області. Кількість евакуйованих/відселених осіб – від 2 млн. осіб. Забруднений на неосяжну кількість років Дніпро. Викид радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров’я людей, ґрунтів, водойм. На Україну припаде основна частина викидів", — написала радниця. 
Також вона уточнила, що викид радіоактивного цезію під час можливої аварії у Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов. До аварії може призвести, наприклад, пожежа, або вибух, або ураження снарядами, бомбами, ракетами.
Нагадаємо, що російські військові розмістили військову техніку в машинній залі першого енергоблоку, де розташований турбогенератор. Там зберігається велика кількість технічної олії (десятки тон). Це приміщення є пожежонебезпечним. 
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: