Керівництво атомної станції працює під дулами автоматів загарбників — голова «Енергоатому»

Влада | 12:21, 4.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

Керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін сьогодні вранці вийшов в ефір телемарафону, що організовали українські телеканали з початку російської агресії в Україну. Він розповів про нічне захоплення російськими окупантами Запорізької атомної станції в Енергодарі а також про ситуацію на станції стаом на ранок 4 березня. За словами Котіна, керівництво найбільшої атомної станції працює під дулами ворожих автоматів. Окрім цього, зі станцією немає зв’язку. 
— Колона ворожої техніки близько 100 одиниць підійшла на центральну площу перед адміністративною будівлею атомної станції і почала обстріл території атомної станції і обстріл науково-тренувального центру, який знаходиться на цьому майданчику, і також адміністративної будівлі самої атомної станції з метою пошкодити прохідну і ввійти на територію атомної станції. Ці прицільні обстріли продовжувались до 4.30 ранку. За цей період було знищено вщент цей учбово-тренувальний центр, одну з його будівель, і також було зафіксовано попадання в перший енергоблок ЗАЕС і також в так звану грязну естакаду ЗАЕС попадання снаряду. Після цього в 4.30 було зломлено спротив захисників атомної станції і звичайно загарбники зайшли на територію атомної станції, взяли під контроль персонал і керівництво атомної станції. На сьогодні зв’язку немає і керівництво станції працює під дулами автоматів загарбників.

Що стосується персоналу – сьогодні вранці він був допущений до виконання своїх обов’язків. На сьогодні у нас прямого зв’язку, штатного зв’язку немає зі станцією. Інформацію ми отримуємо від джерел, які є не станції.
На станції шість реакторів і в реакторах є паливо в кожному з них повне завантаження – це по-перше. По-друге, приреактроні басейни витримки вони також мають відпрацьоване ядерне паливо, вони завантажені цим. І також відокремлена ядерна установка є на Запорізькій атомній станції, це сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, в якому зараз вже стоїть 150 контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом. Потрапляння туди будь-якого снаряду воно призведе до, звичайно, ядерної катастрофи.
Тому коли тільки розпочались обстріли, ми розпочали переводити енергоблоки в в безпечний стан. Два енергоблоки було відключено від енергосистеми і розпочали розхолоджування двох інших енергоблоків для того, щоб перевести в холодний найбільш безпечний стан, що стосується ядерного палива, що в них завантажено, — розповів Котін. 
В прес-службі "Енергоатому" повідомили, що за останніми даними радіаційний фон на майданчику ЗАЕС був у нормі.
За даними Державної інспекції ядерного регулювання України, енергоблоки ЗАЕС зберігають цілісність. Системи та елементи, важливі для безпеки АЕС, знаходяться в працездатному стані. Наявні ушкодження будови реакторного відділення енергоблока № 1, що потрапив під обстріл російських окупантів, не впливають на безпеку енергоблока.
Як раніше писав 061, Виступ мера Енергодара ймовірно був записаний під дулом автомата — "Енергоатом".
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: