Історія Назара Брабеця — футболіста з хворим серденьком

Общество | 17:51, 10.01.2018
 Поделиться

Поделиться в

11-річного Назара Брабеця, учня ЕНВК №5, нічого не відрізняло від інших таких самих дітей. Хіба що руде волосся — таких називають «поцілований Богом» — та надзвичайне здоров’я.

Але виявилося, що саме здоров’я і підвело Назара. Минулої осені в нього діагностували складний порок серця, та ще й не один. Як могло статися, що хлопчина, який обожнював фізкультуру, грав в захисті футбольної команди «Темп» під керівництвом Ігоря  Черненка, ніколи не хворів на ГРВІ виявився насправді серйозно хворим?!

Про це ми говорили з мамою Назара, Наталею. Вона виховує сина сама, працює в дитсадочку. «Назар з двох років тягав гантелі! Діду довелося зробити спеціально для нього», — розповідає мама. Звичайна дитинка, яка протягом життя неодноразово була у лікарів, проходила обов’язкові медогляди — хоча б у школі! — і нічого такого ніхто не помічав…

А в серпні почався  4-й клас. Назар, як завжди, грав у футбол. «Темп» отримав перемогу… А вже за тиждень у хлопця почалися головні болі, головокружіння. Він скаржився на «тиск на очі». Мама звернула увагу на ці симптоми. Спочатку виявили високий тиск, а вже за кілька днів у лікарні Запоріжжя — порок серця «дуга аорти».

Теоретично, з таким пороком — а це дірочка в аорті, через яку виливається кров — організм мав страждати від поганого кровопостачання всіх органів. Лікарі дивувалися, як хлопчик без проблем розвивася та ріс до 11 років. Дехто в очі мамі кидав звинувачення  в тому, що вона не лікувала сина раніше. Але факт лишається фактом: дитина росла здоровою та активною, медогляди дефектів не виявляли, а спорт — скоріш за все, саме він — допоміг Назару вести життя звичайного хлопчика.

Але серце таки не витримало навантаження. Почав підскакувати тиск. Дитина почувалася погано. Почався період обстежень, аналізів, візитів до лікарень Запоріжжя та Києва. На 11 грудня Назару призначили операцію з «балонування» — таке втручання мало врятувати ситуацію, і кров перестала б виливатися. Але вже під наркозом київсткі лікарі з’ясували, що такий спосіб вирішення проблеми — дуже ризикований. Хлопчику треба інша операція… До неї зараз і готуються.

На Новий рік Назар підчепив ангіну — лікується і сподівається, що до 27 січня буде достатньо здоровий до поїздки в Київ. Там його чекають, щоб зробити операцію з вживлення в серденько штучних стінок. Але це буде лише перша з багатьох наступних операцій — через те, що дитина росте, треба буде кожні кілька років замінювати штучні деталі на більші, які відповідають розмірам серця хлопчика. Але ні мама, ні Назар не впадають у відчай. Вони впевнені: лікування допоможе, і Назар знову гратиме в футбол, стрибатиме на фізкультурі і просто довго та щасливо житиме!

Родина сподівається, що небайдужі енергодарці підтримають їх і морально, і матеріально: лікування буде потребувати фінансів, яких у родини не вистачає.

14 січня можна буде допомогти Назару Брабецю, відвідавши благодійну виставу «Навчи мене мистецтву маленьких кроків», яку даватиме на сцені МПК «Сучасник» модерн-балет «Терпсихора» (керівники — Дмитро та Людмила Садовичи) Захід почнеться о 15.00, вхід — вільний, але можна буде зробити добровільний внесок на користь хлопчика.

Допомогти можна також, перерахувавши кошти на картку Приват Банку 4149 4978 6878 4812 на ім’я Брабець Наталі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: