Хто насправді ініціює збори коштів в закладах освіти?

Общество | 07:00, 26.05.2017
 Поделиться

Поделиться в

«ЩО СКАЖЕТЕ, БАТЬКИ?!» — з таким запитанням звернулася начальниця управління освіти Світлана Букреєва до своїх підписників у Фейсбук. Як виявилося, причиною стала проблема незаконних поборів в навчальних закладах. Але очільниця освіти в місті хоче розібратися: а хто ж їх ініціює?

Настав час поговорити про ставлення батьків до збору внесків на ремонт класних та групових кімнат, а також інші потреби. Батьки неодноразово скаржились мені на постійні збори грошей, в тому числі і примусові, у дитсадках та школах нашого міста. Здавалося б, після наказу управління освіти про заборону збору внесків навчальні заклади повинні були відмовитися надалі збирати гроші. Втім реальність відрізняється від очікуваного результату. Як мені стало відомо, батьківські комітети і далі збирають гроші з батьків. Натомість батьківські комітети складаються з тих самих батьків, які скаржаться на збір коштів! Тож вони не лише самі погоджуються і далі здавати гроші, а й наполягають на тому, щоб це робили й інші батьки. Чому так? Кошти збираються батьківськими комітетами і нібито за їх ініціативою, але насправді більшість батьків переконані, що вони потім можуть нераціонально витрачатися або й розкрадатися. Окрім того, діти переходять до інших класів чи шкіл – і ні нових вікон, ні дошок, ні парт, придбаних за кошти їх батьків, забрати з собою не можуть. І хоча самі батьки є ініціаторами збору коштів, однак не кожен може собі це дозволити. Насправді є багато сімей, які не мають можливості здавати навіть такі суми, як 10-20 грн. На перший погляд здається, що ініціатива виходить не безпосередньо від педагогів, а від голів батьківських комітетів. Хоча усе, за словами батьків, які зверталися до мене, відбувається за «підказками» освітян. Мовляв, то стенди потрібно замовити, то комп’ютери та телевізори купити, то ремонт зробити.
Хочу наголосити, що заборона педагогам ініціювати збір коштів стосується також і організації випускних у школах та дитячих садках. Зараз кінець навчального року. Надзвичайно чутливим є питання спонукання батьків до якихось видатків на подарунки чи проведення останніх дзвоників та випускних. Це не є питанням директорів та вчителів, завідуючих та вихователів. Завдання навчального закладу-провести святкову частину Останнього дзвоника, урочистості з нагоди вручення документів про освіту. Святкування поза межами закладу та витрати на це – не повинно ні в якій мірі стосуватися педагогів.
Заборона збору коштів не стосується тих випадків, коли діти відвідують якийсь захід і платять за квитки, або їдуть на екскурсію, тобто на те, що організовується в позаурочний час і тільки для бажаючих. Існує таке явище, як меценатство: якщо хтось із заможних батьків хоче допомогти садочку чи школі, — це зовсім інше питання. Але всі подаровані речі підлягають обліку.
Я зараз звертаюся до всіх батьків– у разі надходження інформації (такої, яка є достовірна та доказова) про збір коштів на ремонт класних та групових кімнат, а також інші потреби, будемо разом викорінювати ці явища. Будь ласка, доводьте до мене у будь-який спосіб цю інформацію.
Крім того, хочу зазначити, що після коригування бюджету на 2017 рік управлінню освіти міської ради необхідно буде виконати великий обсяг робіт в навчальних закладах міста. Пріоритетними будуть ті роботи, які спрямовані на збереження будівель – ремонт дахів, утеплення, укріплення матеріальної бази та інше. Другий пріоритет – витрата коштів на те, що підвищить рівень знань учнів та вихованців.
На жаль, на сьогодні багато анонімних звернень… Людина, яка говорить правду, не повинна боятися говорити її відкрито. Якщо справді є випадки примусового вимагання коштів у батьків в будь-якому із навчальних закладах міста, то потрібно звертатися в управління освіти. Відповідно, тоді управління освіти зможе провести перевірку.
Закликаю вас, шановні батьки, до відкритості. Якщо ви і надалі будете стикатися з проблемою збору коштів у навчальних закладах міста Енергодара, телефонуйте: начальник управління освіти Енергодарської міської ради — Світлана Букреєва, 3-14-32 (приймальня) та 4 -02 — 77 (кабінет начальника управління). Також можете писати мені в особисті повідомлення у Фейсбуці.

Сподіваємось, що ця актуальна тема започаткує дискусію, в результаті якої батьки та педагоги знайдуть порозуміння — заради наших діток.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: