«Хочуть повторити сценарій 1944 року»: мер Мелітополя прокоментував незаконне рішення колаборанта Балицького про депортацію українців з окупованих територій

Влада | 21:16, 16.07.2022
 Поделиться

Поделиться в

"С целью обеспечения правопорядка, недопущения провокаций и противодействия деятельности, создающей угрозу общественно-политической стабильности на территории Запорожской Области мною подписан Указ "О мерах ответственности, за совершение отдельных правонарушений посягающих на общественный порядок и общественную безопасность". Данный указ содержит следующие пункты: запретить на территории Запорожской области любые проявлении экстремистской деятельности", — такий допис з’явився у Телеграмі самопроголошеного голови Запорізької області, колаборанта Євгена Балицького. 
У “наказі” зазначається, що, серед іншого, забороняється "использование нацистской атрибутики и экстремистских организаций", а також сворення будь-якого інформаційного контента, який може бути розцінений як антиросійский. До "порушників", говориться в повідомленні, може застосовуватись фактично миттєве покарання у вигляді "принудительного выдворения за пределы Запорожской области", рішення про що приймається за 24 години.
Сьогодні, 16 липня, незаконні рішення колаборанта Балицького прокоментував міський голова Мелітополя Іван Федоров. Він порівняв Балицького із Сталіним, а депортацію українців — з депортацію кримських татар. 
"Издание псевдовластью псевдоуказа о том, что жители временно оккупированных территорий Запорожской области будут депортироваться, в том числе за украинскую символику. То есть, все с проукраинской позицией как бы должны быть депортированы из временно оккупированных территорий. Похоже, псевдовласти вообразили себя Сталиными и хотят повторить сценарий 1944 года, депортацию крымских татар из Крыма. Так вот, история показала, что и перспектива Сталина была плохая, и депортация плохо закончилась — все вернулись на свои места. Я уверен, что этого не случится, и до того, как рашисты начнут делать псевдодепартации, мы вернёмся в свой, хоть [сейчас] и временно оккупированный город", — сказав Федоров під час ефіру у Фейсбуці.
Якщо говорити з точки зору законності, то Конституції України гарантує:
Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Стаття 25. Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство. Громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі.
Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір.
Стаття 39. Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
Заглянемо і в російську конституцію. Там так само говориться про право на "сво­бо­ду мыс­ли и сло­ва; сво­бо­ду по­лу­че­ния и рас­про­стра­не­ния ин­фор­ма­ции; про­ве­де­ние мир­ных (без ору­жия) со­б­ра­ний, ми­тин­гов, де­мон­ст­ра­ций, ше­ст­вий, пи­ке­тов". 
Тобто, своїм "указом" Балицький порушив права та свободи людей на тимчасово окупованих територіях навіть за російськими законами. 
Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та (ваше медіа) і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: