Громадськість реагує: «мирне зібрання» в День Перемоги краще скасувати…

Общество | 07:00, 4.05.2017
 Поделиться

Поделиться в

Вчора ввечері  представники одразу кількох громадських організацій та об’єднань зібралися в офісі ГО «Об’єднання учасників АТО та волонтерів» для обговорення одного питання: яким чином забезпечити правопорядок та дотримання законності під час святкування Дня перемоги, а також Дня пам’яті та примирення, що відзначаються 9 та 8 травня відповідно.

18289781_1906736039598184_1454236415_o

На засіданні був присутній Олександр Зубченко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації. Він прибув в Енергодар через неоднозначне рішення місцевого виконкому від 27 квітня, в якому йшлося «Про повідомлення про організацію мирного зібрання» за ініціативою «Союзу лівих сил». Справа в тому, що ЗОДА рекомендувала місцевим органам самоврядування уникати проведення будь-яких акцій під час травневих свят, якщо ініціатива надходить від політичних сил.

Наприклад, про це йшлося під час зустрічі керівника ЗОДА Костянтина Бриля з представниками політпартій та громадських організацій, що відбулася 25 квітня: «- Сьогодні ми зібралися, аби обговорити всі пропозиції та вислухати побажання як представників АТО, так і ветеранських організацій регіону. Проведення заходів до травневих свят у Запорізькій області — не місце для політичних лозунгів та провокацій. Ми маємо згадати про зв’язок поколінь. Адже три роки тому на нашу землю повернулось лихо війни. І на першому місці для всіх нас завжди будуть ветерани: герої АТО та Другої Світової війни. Всі вони мають отримати необхідні підтримку, допомогу та увагу. Не лише до свят, а й повсякчас, — наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.»

Як повідомив Олександр Зубченко, подібна до цієї зустріч МАЛА Б  пройти і в Енергодарі, де б міський голова порадився з предствниками громадськості та політичних партій щодо проведення Днів Пам’яті та примирення та Перемоги. Там МАЛИ Б пролунати рекомендації не використовувати ветеранів Другої світової як маріонеток, а також слова про повагу до ветеранів війни нинішньої — на сході України. Саме на такій зустрічі мер МАВ БИ нагадати про заборону використання комуністичної символіки, а також порекомендувати не зловживати «колорадськими» («георгіївськими») стрічками, адже для учасників АТО це — символ ворога. Але, як всі розуміють, нічого подібного в нашому місті не відбулося. Хіба що  переважна кількість членів виконкому не наважилися взяти на себе політичну відповідальність не підтримати суто політичну акцію  — так зване «мирне зібрання» під крилом «Союзу лівих сил».

18289717_1906736089598179_1410626238_o

Звичайно, без реакції громадськості не обійшлося. За рекомендацією Олександра Зубченка та за прикладом громадських організацій Запоріжжя волонтерські та атовські організації — «Передова», «Самооборона» та «ЕО — Захисники України», а також ПП «Національний корпус» звернуться до міської влади з повідомленнями щодо проведення заходів одночасно з «мирним зібранням» від «Союзу лівих сил» з метою як раз протидіяти цьому зібранню. Задача такого ходу — примусити місцеву владу, яка не визначилася з пріоритетами, в судовому порядку скасувати проведення будь-яких акцій 9 травня, крім загальноміських.

18280062_1906737679598020_630369926_n

Крім того, патріотичні та проукраїнські організації та об’єднанння нашого міста закликають енергодарців використовувати виключно національну символіку під час Дня Перемоги — починаючи Державними прапорами України та закінчуючи квітками маку, що символізують пам’ять. А також запрошують всіх бажаючих приєднатися до скорботної акції 8 травня, що відбудеться біля пам’ятного знаку «Герої нашого часу» (біля другої школи) о 19.00

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: