ФОТОФАКТ! На прогулянковому каналі помічені рибалки

Фотофакт | 12:01, 24.01.2018
 Поделиться

Поделиться в

Але, рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області  надалі закликають громадян не виходити на тонку кригу!

В зимовий період жертвами водяної стихії найчастіше стають рибалки, які не зважають на оголошення штормових попереджень і виходять на риболовлю.

З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах,  рятувальники міста Енергодар постійно проводять моніторинг стану води на Каховському водосховищі. Наразі спостерігається утворення льоду, товщина якого 3-5 см. Він крихкий, місцями спостерігається танення льоду. Враховуючи усі небезпеки, які приховують зимові водойми та недотримання елементарних правил поводження рятувальники закликають громадян утриматись від виходу на кригу.

Шановні батьки, посильте контроль за дітьми, адже, часто причиною виникнення надзвичайних подій за їхньою участю стає саме недостатня обачність та опіка дорослих.

Поціновувачів зимової риболовлі, співробітники ДСНС просять утриматися від улюбленого заняття, оскільки ризик життям на користь втіхи повністю невиправданий.

Враховуючи досвід попередніх років, рятувальники ще раз нагадують громадянам, що ні в якому разі не обирати кригу як шлях для скорочення своєї мандрівки.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.

Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина

1.Негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.

2.Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

3.Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: