Экс-гендиректор Uber повернувся з Америки до Запоріжжя, аби допомогти рідному місту у період війни

Суспільство | 21:48, 14.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

Андрій Ліскович до кінця лютого 2022 році працював на посаді головного виконавчого директора Uber Works. Після того, як росія напала на Україну він вирішив захистити свій рідний дім і переїхав із Сан-Франциско до Запоріжжя.  Зараз він як волонтер допомогає військовим із забезпеченням.
Про це повідомляє 061 з посиланням на «Голос Америки», передає 061.
Андрію Лісковичу 37 років. Він народився і провів дитинство у Запоріжжі, потім навчався у Гарварді, де отримав ступінь доктора філософії. Лісковичу вдалося побудувати видатну кар’єру в Кремнієвій долині в передмісті Сан-Франциско.  Він майже рік працював у Shuddle віце-президентом Data Science, потім перейшов в Uber Technologies, а потім отримав посаду головного виконавчого директора Uber Works.
Коли розпочалася війна, Андрій попросив батьків виїхати до Польші. Після того, як його батько і мати опинилися в безпеці, Андрій почав думати про те, як він може допомогти своїй батьківщині.

Спочатку він виходив на мітинги, разом з іншими українцями у Сан-Франциско, а потім він зрозумів, що цього замало і вирішив повернутись в рідне місто.
Андрій прилетів до Польщі, перетнув кордон, а звідти автостопом три доби добирався до Запоріжжя.
«Я приїхав до Запоріжжя, прийшов до штабу оборони та пояснив їм, що я готовий допомогти, чим можливо. Є дуже багато охочих допомогти з автоматом у руках, але у них не вистачає всього необхідного, щоб просто їх екіпірувати.  Захисникам бракує одягу, взуття, тактичної амуніції, бракує зв’язку – практично всього. Зараз я займаюся не тим, що стою з автоматом у руках на блокпостах. Я займаюся постачанням армії. Я працюю зі своєю групою волонтерів в Америці, яка спільно зі мною збирає пожертвування, і ми купуємо речі, яких тут не вистачає: одяг, медикаменти, електроніку, павербанки — все, що потрібно цим людям для того, щоб бути ефективними в захисті міста. І ціль дуже проста: я хочу, щоб мої батьки, моя сім’я могла жити у себе вдома, у своїй країні в безпеці. Путін усе це забрав», — розказує Андрій.

Також він зазначає, що незважаючи на усі бомбардування, це лише посилило бажання людей усіма силами чинити опір вторгненню.
«Тут настільки високий рівень довіри серед людей, настільки високий рівень розуміння того, що всі мають спільну мету, що немає необхідності використовувати документи та формальності. Тобто справді взаємна підтримка є дуже високою. І це не може не заряджати енергією тих, хто має військову форму, і хто бере участь в обороні» — зазначає волонтер.
Зараз Ліскович створив веб-сайт UkrainianDefensefund.org для допомоги країні. На пожертви людей з усього світу волонтери закуповують необхідне для українських солдатів-добровольців. Зокрема зазначається, що кошти йдуть на тактичні аптечки, павербанки, шкарпетки, бронежилети, радіоприймачі та багато іншого. Зараз зібрано усього 65 тисяч доларів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі волонтери збирають кошти на військові габіони для захисту міста
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: