До Запоріжжя з Маріуполя доїхали більше 300 людей: фоторепортаж з хабу, який приймає переселенців

Суспільство | 16:00, 15.03.2022
 Поделиться

Поделиться в

До Запоріжжя вночі доїхали 77 автомобілів (326 людей), що їхали гуманітарним коридором з Маріуполя. Всього вчора виїхало близько 160 авто, але половина з них — залишилась на ночівлю в Бердянську та Бердянському районі. Ті, кому пощастило дістатися до Запоріжжя спочатку прибуло до логістичного хабу, який знаходиться на базі державного цирку.
Сьогодні, 15 березня, директор департаменту культури і інформаційної політики Владислав Мороко повідомив, що людей перевірили та відправили на ночівлю в дитячий садок, де підготовлені всі умови. Люди отримали гаряче харчування, в них є можливість прийняти душ та відпочити. Мороко також додав, що сьогодні зранку частина переселенців, здебільшого це люди, у яких є власні авто, виїхали далі. Ще частина — сьогодні планує виїхати у безпечні місця на евакуаційних потягах.
Сім’я, якій пощастило виїхати з Маріуполя, каже, що в місті справжнє пекло: немає води, їжі, світла, газу, зв’язку, постійні обстріли. 
— Слава Богу выбрались, как дальше будет — не знаю. Там ад, еды там нет, все размародерили, разбиты все магазины, все аптеки, не было ни одной печенюшки. Уже пошли бартерные отношения: сигареты на спиртное, спирное на картошку. У кого были запасы какие-то, те еще более менее. Еду на костре невозможно было приготовить — только выходишь на улицу и сразу обстрелы, — кажуть евакуювані маріупольці.

Дорога з Маріуполя до Запоріжжя зайняла 12 годин. На деяких ділянках довелось їхати в 30 сантиметрах від мін. Водій, який привіз до Запоріжжя на власному авто дві сім’ї, не стримуючи сліз, каже головне — вийшло вивезти дітей. 
До хабу звертаються люди, які виїхали з територій, де відбуваються активні бойові дії. Двом жінкам три дні тому вдалось евакуюватись з Гуляйполя. Вони їхали на авто за колоною евакуаційних автобусів. Щоденно вони приходять до хабу за допомогою, та сподіваються скоріше повернутись додому. 
— Корови, свині, собаки бігають, люди поотпускали і уїхали. Центру, кажуть, немає, все розбомбили. Просто жутко таке чуть, в таке Гуляйполе красиве було. Побросали все, позакривали і поуходили. Хочемо вернуться, маємо надію ще туда повернутись. Дома все оставили, взяли два одіяла, дві подушки, бо 8 чоловік у комнаті спимо долі. 11 днів днів сиділи в погребі, там сиро, холодно, не було ні світла, ві води, ні зв’язку — нічого, — кажуть жительки Гуляйполя.
За два тижні роботи запорізький логістичний хаб, відкритий на базі державного цирку, прийняв приблизно 1900 людей. Сьогодні було погоджено гуманітарний коридор для приватного транспорту за маршрутом Маріуполь — Мангуш — Бердянськ — Токмак- Василівка — Запоріжжя. Тож, люди, які вчора не змогли доїхати до Запоріжжя і залишились у Бердянську, мають змогу продовжити маршрути. Але, як повідомив заступник голови ОП Кирило Тимошенко, якщо до 18:00 людям не вдається дістатись Василівки, то їм радять зробити зупинку на ніч у Бердянську або у Токмаці. Усім, хто йде в колоні, рекомендують не фотографувати під час руху маршрутом, видалити всі месенджери та фото з телефонів, прибути до Василівки до 18.00.
Джерело: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: