Діти, намети та політагітація: хто що порушив?

Политика | 23:16, 16.08.2018
 Поделиться

Поделиться в

Сьогодні на засіданні виконкому розглядали повідомлення від політичної партії «Національний корпус» про встановлення інформаційного намету в районі ринку.

Коли члени виконкому проголосували за прийняття цього повідомлення до відома, міський голова Павло Музика звернувся до представників ЗМІ та громадськості з проханням звернути увагу на те, що в цих наметах були помічені діти 13-14 років. А це ніби  суперечить нормам діючого законодавства.

Частина виконкому підтримала мера в його хвилюванні за підростаюче покоління. Дехто, навпаки, висловився на захист національно-патріотичного виховання, яке впроваджує НК.

Тим не менш, ми звернулися до представників «Національного корпусу» за роз’ясненням ситуаії, чим чимало здивували їх.

По-перше, Юлія Гладкова нагадала Павлу Музиці, членам виконкому та громадськості, що мова про політичну агітацію може йти лише у виборчий період, а він почнеться в країні у березні 2019 року . Про це говорить до нормативно-правова база, а саме —  Розділ 8 Закону України «Про місцеві вибори». До речі, там не наводяться вікові обмеження для людей, які займаються агітацією. Тим більше, що мова йде не про неї, а про інформування. А намет ставиться саме  для інформування населення про соціально-політичну ситуацію.

По-друге, батьки тих підлітків, які знаходяться у наметі і допомагають дорослим, не мають нічого проти участі дітей у такого роду діяльності.

По-третє, молодь займається цим  у вільний час та на волонтерських засадах.

«Павло Музика, який брав безпосередню участь у виборах, мав би знати цей закон назубок. І відрізняти агітацію від інформування», — сказала Юлія на завершення нашої розмови.

Про добровільність участі в інформуванні говорила й активістка Марина, якій дійсно ще нема 18 років, але як волонтер вона сама обрала для себе, чим займатись.

А ми пригадали 1 вересня 2015 року. Тоді якимось дивним чином повітряні кульки з назвою однієї політичної партії опинилися в руках у кожної дитини, яка прийшла до школи… І це вже був виборчий період. Бідні діти — вони мимоволі, навіть не усвідомлюючи цього, взяли участь в політичній агітації!

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: