Земля для атовців: як дати те, чого нема

Общество | 07:00, 8.09.2016
 Поделиться

Поделиться в

7 вересня відбулася зустріч заступника міського голови Ігоря Курді з директоркою центру допомоги учасникам АТО Катериною Стаценко та керівниками юридичного та земельного відділів виконкому — Дмитром Поліщуком та В`ячеславом Кравчуком. Оскільки обговорювали земельні питання, в ній взяв участь і депутат Андрій Карбасов, голова постійної комісії з питань будівництва, архітектури, земельних відносин та охорони навколишнього середовища.

Енергодар – молоде місто, яке на сьогоднішній день не веде житлового будівництва. Крім того, географічне положення не дозволяє йому розширяти межі своєї території: вода та лісництва навкруги роблять процес або неможливим, або вкрай важким.

Така ситуація склалася навколо так званого району 10-а, який на минулому засіданні 8-ї сесії зарезервували для виділення учасникам бойових дій. Але уточнимо: поки що зарезервовані депутатами землі знаходяться у користуванні Державного підприємства «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство», а не міста.

Міська рада неодноразово зверталася до Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного агентства лісових ресурсів та ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» з проханням надати згоду на вилучення цієї ділянки з лісового фонду і передачі в комунальну власність.

14287569_1790079934597129_2122857940_n

…І лісники не проти. Але діє розпорядження КМУ від 2008 року, яким забороняється вилучати землі лісу для подальшої зміни цільового призначення, крім окремих випадків. Житлового будівництва в списку таких випадків нема. До речі, розпорядження мало припинити «дерибан» земель. На жаль, хто хотів, «надерибанив» ще до 2008. А тепер страждають атовці.

В’ячеслав Кравчук, начальник відділу земельних відносин, веде переписку з кабміном давно: є відповідь «розширюйте територію міста» (ЯК?!) від екс-прем’єра Яценюка. Аналогічну епістолярну епопею продовжується і з нинішнім, Володимиром Гройсманом. На лист з проханням внести зміни в розпорядження, які б дали змогу вилучати землі з метою надання ветеранам АТО, причому на всій території України, надійшла відмова. На прохання представника атовців Володимира Єгорова в Київ одразу направили іншого листа, з проханням зробити виключення для Енергодара…

Не лише складності обговорювали на зустрічі, а й планували подальші дії. Пан Кравчук отримав завдання підготувати листи до народного депутата Володимира Бандурова з проханням сприяти вирішенню питання на законодавчому рівні. З лісниками — поновити переписку, але тепер з приводу  інших ділянок, які можна було б надати атовцям: під житлову забудову — близько 9 гектарів по вулиці Захисників України (вздовж дороги на профілакторій ВП ЗАЕС) та під садівництво – близько 50 ділянок в районі так званого «холодного» каналу.

За два тижні відбудеться наступна зустріч в подібному форматі. Сподіваємось, на той час хоча б частина відповідей буде надана. Адже Катерина Стаценко попередила присутніх на зустрічі про можливість соціального напруження в місті, спричиненого саме невирішенням земельних питань. Також вона планує ініціювати чергові загальні збори атовців, на яких будуть оприлюднені результати роботи Центру допомоги учасникам АТО з міською владою, в тому числі — по виділенню землі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: