Заклади освіти, які готують молодших спеціалістів, цього року можуть розробляти власну навчальну програму

Общество | 14:07, 2.07.2018
 Поделиться

Поделиться в

Міністерство освіти і науки України провело відеоконференцію з регіонами, під час якої генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров роз’яснював питання щодо переходу закладів освіти, що готують молодших спеціалістів на базі 9-х класів, на нові програми профільної середньої освіти, які розраховані на два  роки.

Таким чином у новому навчальному році студенти за рівнем молодшого спеціаліста, які вступатимуть після 9-го класу, опановуватимуть у коледжах і технікумах профільні програми середньої освіти професійного спрямування. Кожен навчальний заклад відповідно до галузі та спеціальності, за якими проводиться підготовка, буде самостійно визначати програму.

Ключовою зміною є право закладу на розробку власної нетипової освітньої програми. Так, Міністерством затверджено типову освітню програму з традиційним переліком предметів і перелік з експериментальними інтегрованими курсами. Їх можна вільно комбінувати між собою, взяти, наприклад, лише один інтегрований курс або створити власний.

Програми мають включати такі типи предметів: суто шкільна програма; базові предмети; змішана частина програми; вибірково-обов’язкові предмети; профільні предмети; спеціальні курси; факультативні курси.

У Міністерстві зазначають, що на вивчення предметів з програми профільної середньої освіти державою буде профінансовано 2660 годин на два роки на студентську групу, включаючи: поділ на підгрупи з окремих дисциплін за рішенням закладу освіти; додаткові години, факультативні курси, індивідуальні заняття та додаткові контрольні заходи, якщо вони передбачені законодавством або закладом освіти.

 

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: