За навчальний рік гине в середньому 30 дітей. Як цьому запобігти?
Поделиться в
Копировать ссылку

На сайті ДСНС України в Запорізькій області повідомляється: З 1 листопада на території області у всіх навчальних закладах розпочався Місячник безпеки життєдіяльності. Про це повідомили спеціалісти Служби порятунку та представники Департаменту освіти і науки ЗОДА на міжвідомчій прес-конференції у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області.
«Робота, яка проводиться Департаментом освіти і науки ЗОДА та Головним управлінням важлива, адже постійне навчання дітей правилам безпеки може зменшити трагічні випадки у подальшому. Так, загалом приблизно 30 дітей гине за один навчальний рік на території області. При чому, 50% з них – через хвороби, а інші 50% — через недбалість батьків, які залишають дітей без нагляду, ДТП та інші надзвичайні події», — зазначає заступник начальника управління дошкільної, загальної, середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти Валентина Хіврич.
— На що хотілося б звернути особливу увагу шанованих батьків — з минулого року почала зростати кількість суїцидів, — каже Валентина Хіврич. — Нещодавно хлопчик з 11 класу вчинив самогубство з такої банальної причини — нерозділеного кохання.
На прес-конференції побували кореспонденти Індустріалки. Видання пише: На рост количества добровольных уходов из жизни детей может влиять осенняя или весенняя депрессия.
Подобная ситуация уже была в Запорожской области — лет 10 назад. По словам Валентины Владимировны, тогда проводили большую работу с родителями, с детьми. И количество детских самоубийств пошло на спад. И вот сейчас эта беда вернулась.
Валентина Хиврич призывает родителей больше общаться со своими детьми, проговариваривать в семье проблемные вопросы и главное — как действовать, когда уже произошла неприятность.
Ведь не секрет, что детям-дошкольникам или ученикам младших классов родители еще уделяют внимание. А когда дети переходят в старшее звено, то все общение сводится к нескольким общим вопросам: что ел? выучил уроки? и т.п.
И это не только в Украине такая ситуация. Согласно международным исследованиям, родители общаются с детьми в среднем 12 минут. Понятно, что родители не могут знать о проблемах, которые волнуют их детей. А те ввиду недостаточности жизненного опыта не могут самостоятельно справиться с проблемами.
— Наприклад, ситуація булінгу (це травля однієї дитини другою, агресивна травля в школі. — ИЗ), — продолжает Валентина Владимировна. — Цій проблемі багато приділяли уваги — як діяти, як не стати жертвою, як не перетворитися на того, хто чинить це.
Валентина Хиврич сообщила, что сейчас в учреждениях образования проводится традиционный месячник безопасности жизнедеятельности, который уже доказал свою эффективность. Он проводится два раза в год — осенью и весной.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.