З 1-го листопада на Запоріжжі забороняється рибалити на зимувальних ямах

Общество | 13:05, 26.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

У Запорізькій області з 1 листопада вступає в силу осінньо-зимова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах.

Зимувальні ями — це місця масових скупчень риби в зимовий період. Щороку на водоймах вводиться заборона на любительський і промисловий лов риби та раків на зимувальних ямах, що триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2018 року.

Запорізький рибоохоронний патруль повідомляє, що до переліку зимувальних ям на Запорізькому водосховищі, де рибалити заборонено, входять: акваторія затоки Сухенька та затоки Криловська поблизу с. Криловське Запорізького району від гирла углиб водосховища на відстані 200 м; акваторія затоки Балка Вільна від вершини балки до гирла та вглиб водосховища на 500 метрів; акваторія затоки Балка Гадюча від гирла до верхів’я з усіма рукавами; акваторія Запорізького водосховища в таких межах: верхній край о. Таволжанський – північний край с. Орловське Вільнянського району – нижній край о. Таволжанський – нижній край гирла балки Таволжанська та 500 м углиб балки; акваторія Запорізького водосховища від пасажирської пристані в с. Андріївка до північного краю с. Круглик  Вільнянського району та 500 м углиб водосховища; акваторія  р. Вільнянка від автомобільної траси «Харків-Сімферополь»  до гирла та вглиб водосховища на 500 м.

На Каховському водосховищі  рибалити заборонено: руслова ділянка Каховського водосховища від греблі Дніпровської ГЕС у м. Запоріжжя через старе та нове русла до південного краю о. Хортиця за виключенням заток, окрім затоки р. Дніпро в районі с. Нижня Хортиця, розташованої  1 км вище за течією від гирла балки Нижня Хортиця; руслова ділянка Каховського водосховища від південного краю о. Хортиця до межі, що поєдную мис Лиса гора в с. Лис огірка та верхній край протоки Перша Прірва Дніпровської гряди, затока в районі тренувального комплексу УМВС України в Запорізькій області, що поєдную Веслувальний канал з р. Дніпро; 300 – метрова акваторія по обидва боки від насипної дамби в Балабинській затоці; акваторія протоки «Левкові ями»; акваторія Каховського водосховища по 1 км вище та нижче другого насипного буя в районі с. Червонодніпровка та по 500 метрів до правого берега та вглиб водосховища; акваторія Каховського водосховища від скидного каналу Запорізької ТЕС до мережі електропередач протяжнісьтю 2 км і 500 м від берега вглиб водосховища, Водянські Кучугури включно; акваторія Каховського водосховища від Олексіївської насосної станції в с. Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району до адміністративної межі Херсонської області та 1 км углиб водосховища; акваторія водосховища по 1 км вище та нижче за течією від опори зруйнованого мосту «бик», що поблизу акваторії порту в м. Кам’янка Дніпровська,  та 1,5 км від опори вглиб водосховища.

Рибалкам-любителям слід пам’ятати, що риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям і тільки на не знаряддя лову, де розмір гачка не повинен бути більше №10 за вітчизняною класифікацією. Порушники правил рибальства будуть притягнуті до адміністративної відповідальності відповідно до статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім цього, за кожен незаконно виловлений екземпляр риби на зимувальних ямах передбачено відшкодування завданих природі збитків у залежності від виду риби, але незалежно від її розміру: за карася — 17 грн., плітку — 85 грн, ляща — 170 грн., судака — 510 грн.  тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: