Ярмаркуємо чи «окультурюємось»? Енергодарці хочуть і те, і те…

Общество | 19:49, 25.09.2017
 Поделиться

Поделиться в

В 2017 році закінчується термін дії договору, за яким приватний підприємець з Бердянська Тетяна Татаренкова організує ярмарки в фойе палацу культури «Сучасник». Цей підприємець працює в нашому місті  вже 11 років. І потягом цього часу навколо ярмарку точаться суперечки: чи потрібні такі базари саме в палаці культури? Чи дійсно на ярмарку представлений якісний та дешевий товар українських виробників? Кому вигідно проведення таких ярмарків – організаторам,  покупцям, міському бюджету? Очевидно, що управління комунальної власності, яке є розпорядником майна МПК «Сучасник», здає квадратні метри Татаренковій зовсім не по такій самій ціні, яку платять підприємці. Чому УКВ не може співпрацювати з тими самим бізнесменами напряму, отримуючи за оренду адекватну ринкову ціну? Ці питання турбують, в першу чергу, підприємців Енергодара, які неодноразово обговорювали їх на своїх засіданнях. Однак, місцевих продавців не менше хвилює і питання конкуренції. Адже енергодарці, як не крути, ярмарок «Українська якість» люблять,що підтверджують як опитування, так і сам факт існування торгівлі.

Задоволені організацією торгівлі і підприємці, які щомісяця приїздять в Енергодар: Запоріжжя, Кременчуг, Дніпро   — ті, кого ми опитали, дали позитивні відгуки про Тетяну Татаренкову. Вона і свою справу знає, і людина хороша: благодійністю займається, може допомогти в скрутний час.

Рідко, але трапляються накладки, коли разом з ярмарком в «Сучаснику» проходять культурні події. Нещодщавно торгівля співпала з виставою «Соломон в спідниці». Так сталося через об’єктивні обставини, але суті справи це не змінило: до глядацької зали пробиралися крізь торгові ятки…

Енергодарців можна зрозуміти: їм і ярмарок до вподоби, і храм культури хочеться мати без базарного додатку. За словами співробітнків «Сучасника», організатрка ярмарку регулярно надає палацу солідну благодійну допомогу, що компенсує низьку ціну за оренду. Тож бачимо, що МПК явно в плюсі. З іншого боку, місто теж вкладає в «Сучасник» немалі кошти – так, на наступні 5 років з бюджету готові виділити 23 мільйони лише на оновлення матерілаьно-технічної бази. Під час неофіційної розмови з Тетяною Татаренковою стало зрозуміло, що вона може організовувати ярмарки і в іншому приміщенні. Але питання, чи не прийде на її місце в «Сучасник» інший підприємець та скільки він буде платити за оренду лишається відкритим.

До речі, аналогічна ситуація в 2011 році розгорталася і в рідному місті Тетяни Татаренкової — Бердянську. Там теж боролися, з одного боку — з конкуренцією, а з іншого — за «храм культури». Сподіваємось, в Енергодарі знайдуть рішення, співзвучне з назвою вистави, на яку йшли повз вітрини — «соломонове»…

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: