Яким буде «мирне зібрання» від «Союзу лівих сил» 9 травня?

Политика | 20:05, 4.05.2017
 Поделиться

Поделиться в

4 травня в кабінеті міського голови Павла Музики  відбулася зустріч начальника поліції Енергодара Ігоря Любченка та преси.

Однією з тем стало обговорення того, яким чином в Енергодарі планується підтримувати безпеку та порядок під час свят. Адже не виключено, що можуть бути провокації. Особливо з огляду на те, що виконком вже прийняв до відома повідомлення від «Союзу лівих сил» про проведення «мирного зібрання». Реакцією на це стало звернення ще п’ятьох політичних партій та громадських організацій — ГО «ЕО — Захисники України», ГО «Об’єднання учасників АТО та волонтерів», ГО «Самооборона Енергодара», ІГПП «Національний корпус» та ПП Укроп»(на момент публікації до списку доличилося ГФОП «Народний захист») Всі вони повідомили про проведення заходів також 9 травня, також з 8.30 до 9.30, також на проспекті Будівельників — «на том же месте, в тот же час». що й «Союз лівих сил» — але з метою ЗАПОБІГАННЯ ПРОВЕДЕННЮ ХОДИ «Союзу лівих сил»

Павло Музика та Ігор Любченко заявили про те, що будуть робити все для забезпечення правопорядку під час проведення акцій, підсилять потужність поліції, звернуться в область та посилять контроль на блокпосту — «щоб не приїхали волонтери проводити нам тут». Хоча в даній ситуації логічно було б звернутися до суду з заявою щодо заборони будь-яких заходів. Власне, саме з такою метою громадські активісти і писали ці повідомленя — щоб дати міській владі підстави для скасування рішення виконкому, щоб звернутись до суду. Але всі ці речі довелося пояснювати міському голові — адже Павло Музика вважає, що гарантії безпеки від «Союзу лівих сил» врятують від провокацій… Минулорічну акцію «Союзу лівих сил» мер вважає вдалою — адже безладів не було. На що Олександр Вікторов відзначив, що так склалося через те, що тих же атовців та найбільш емоційних проукраїнських громадян стримували. Що минулого року патріоти «спостерігали, потім утерлися і розійшлися»… Але на третій раз цього не буде. «Колорадська» стрічка для атовців — це символ ворога, але законних підстав змусити зняти її нема. Тому цілком можливо, що хтось захоче зробити це силою. Хто може гарантувати, що цього не буде?

Взагалі, громадські активісти вважають провокаційними як плани організаторів «мирного зібрання» від «Союзу лівих сил», так і бездіяльність влади щодо попередження дестабілізації ситуації в місті.

В результаті Павло Музика пообіцяв скликати позачергове засідання виконкому, на якому б колегіально було прийняте рішення або щодо дозволу на проведення всіх акцій одночасно, або щодо заборони кожної з них. Зараз відомий час цього засідання — 10.30. Крім того, на ситуацію в Енергодарі відреагував голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль. Він направив міському голові такі  рекомендації: визнати рішення виконкому № 95 від 27.04.2017 таким, що втратило чинність, направити позов до окружного адміністративного суду Запорізької області щодо обмеження проведення масових заходів політичними партіями та громадськими організаціями в м. Енергодар 8 та 9 травня 2017 року.

18280849_1889928291248528_1891393546_n

18302514_1889928314581859_1812442680_n

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: