Які висновки щодо медичної реформи зробили експерти після візиту до Енергодара?

Общество | 21:45, 11.07.2017
 Поделиться

Поделиться в

Енергодар увійшов до переліку населених пунктів, де експерти громадської організації “Центр UA” та коаліції Реанімаційний пакет реформ провели публічну дискусію щодо медичної реформи.

23 лютого в міській раді зібрались представники СМСЧ-1, місцевого самоврядування, активісти та представники ЗМІ. Тема реформи викликала жваву дискусію і всі почуті пропозиції експерти обіцяли передати в МОЗ.

10 липня в Українському кризовому медіа-центрі громадська організація «Центр UA» спільно з представниками МОЗу та експертами коаліції Реанімаційний Пакет Реформ представила результати публічних консультацій в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» з найактивнішими спільнотами 63 міст у 23 областях країни щодо впровадження змін в системі охорони здоров’я.

Протягом 6 місяців команда МОЗу та експерти від громадськості відверто говорили з представниками місцевої влади, медичної спільноти, громадськими активістами і регіональними ЗМІ про позитиви та ризики медичної реформи.Тепер, підбиваючи підсумки всеукраїнського туру, вийшов прес-реліз, в якому викладені основні висновки експертів.

«…Лікарі, пацієнти й представники органів місцевого самоврядування підтримують нову концепцію фінансування, відхід від паперового документообігу, впровадження міжнародних протоколів, але при цьому мають ряд вимог до конкретних механізмів реалізації реформи. Наприклад, медики зокрема вимагають зняти з них відповідальність за невиконання рішень, не підкріплених фінансуванням з національного та місцевих бюджетів, зменшити залежність реформи від чиновників і органів місцевого самоврядування.

Фактично ті 6500 лікарів та представників органів місцевого самоврядування, з якими ми працювали ці півроку, є співавторами законопроектів медичної реформи, адже ми реагували на їхні пропозиції та зауваження. Тепер доля медичної реформи залежить від Комітету з питань охорони здоров’я та від того, як проголосують депутати Верховної Ради України. Щоб дати старт медичній реформі, мають бути щонайменше 226 відповідальних депутатів, які проголосують за відповідні законопроекти МОЗу та дадуть шанс на ті зміни, яких вимагають лікарі по всій країні», – зазначила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, презентуючи результати туру «ЗміниТИ».

Учасники консультацій не лише надавали свої зауваження під час заходів, але й надсилали пропозиції щодо змін до законів, указів та постанов після обговорення.

«Наша гіпотеза, що зміни реалізуються успішно, тільки якщо їх розуміють усі зацікавлені сторони – не лише посадовці, експерти та журналісти в Києві, а всі, на кого вплинуть зміни в усіх куточках країни, – стовідсотково виправдала себе. На кожному з заходів були активні учасники, що надавали конкретні пропозиції щодо пропонованих змін», – підкреслила виконавча директорка ГО «Центр UA» Інна Борзило.

Медичні спільноти та громади в регіонах просять не лише нових законів, але також і типових проектів рішень місцевих рад та чітких модельних розрахунків витрат для різних типів медичних установ, щоб повноцінно запустити реформу на місцях в умовах децентралізації.

«Я був на всіх 63 консультаціях у всіх містах нашого туру і можу чітко сказати: країна не просто готова до реформи, країна, особливо регіони, кричать про вимогу зміни системи. І саме тому я в четвер піду в кулуари парламенту переконувати депутатів, що їхнього рішення чекають десятки тисяч лікарів та мільйони пацієнтів», – зауважив Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ.
Підсумкова презентація туру за посиланням.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: