Як в Енергодарі перевіряють якість питної води

Общество | 09:05, 26.06.2018
 Поделиться

Поделиться в

Одним з видів господарської діяльності комунального підприємства «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради (далі – КП «ПКВ») є централізоване водопостачання. Джерелом водопостачання м. Енергодара є насосна станція 1-го підйому господарсько-питного водозабору (ГПВ), яка складається з 30 артезіанських свердловин.

Господарсько-питний водозабір цілодобово забезпечує питною водою населення і підприємства міста, а також важливі стратегічні об’єкти: ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДТЕК Запорізька ТЕС.

Загальна протяжність ГПВ становить 3300м. Середня відстань від лінійного ряду свердловин до урізу води Каховського водосховища становить 150м, середня відстань між свердловинами – 110м. Глибина свердловин від 32м до 39м. Проектна продуктивність кожної свердловини ГПВ від 60 до 70 м3/год.

На сьогодні з 30 свердловин на ГПВ знаходяться в роботі 18, 12 свердловин зупинені в резерв через високий вміст марганцю та заліза.

Для обліку видобутої, відпущеної води споживачам і зменшення втрат на водозаборі була встановлена автоматизована система господарсько-питного водопостачання споживачам з об’єднанням в єдину систему контролю за роботою свердловин ГПВ.

Контроль якості питної води та підземних вод проводиться хіміко-бактеріологічною лабораторією КП «ПКВ» відповідно до робочої програми повного виробничого контролю виробництва аналізів питної води хіміко-бактеріологічної лабораторії господарсько-питного водозабору м. Енергодар на 2018 рік. Лабораторія атестована Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за якістю досліджень лабораторії КП «ПКВ» здійснюють фахівці атестованої лабораторії ДУ «Запорізького обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України».

З початку 2018 року атестованою лабораторією комунального підприємства було проведено:

— 1820 органолептичних досліджень аналізів;

— 6522 фізико-хімічних досліджень аналізів;

— 1340 мікробіологічних досліджень аналізів.

Знезараження питної води на господарсько-питному водозаборі м. Енергодара здійснюється хлоруванням.

Джерело: сайт міськради

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: