Як підписати декларацію з лікарем для дитини

Общество | 08:49, 7.05.2018
 Поделиться

Поделиться в

Інструкцію розташували на сайті Запорізької ОДА

Національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» триває. Міністерство охорони здоров’я України роз’яснює, як підписати декларацію про вибір лікаря дитині: які документи потрібні, хто має підписувати, яких лікарів можна обрати, чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі і чи буде лікар виїжджати на виклики до дитини додому.

Як підписати декларацію дитині

За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків — присутність всієї родини не обов’язкова. Тато або мама мають взяти з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. Якщо дитині вже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно.

До якого віку дитину обслуговує педіатр

Педіатр може обслуговувати дітей до 18 років. З 18 років потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом.

Чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі чи в одного сімейного лікаря 

І дорослі, і діти можуть обрати ті заклади і тих лікарів, у яких вони хочуть обслуговуватися. Якщо вам подобається певний педіатр і ви хочете, щоби саме він став лікарем вашої дитини,  ви можете підписати декларацію з ним, а для себе знайти сімейного лікаря чи терапевта в будь-якому іншому закладі. Або, якщо вам зручніше, щоб і ви, і діти ходили до одного фахівця в одному закладі — підпишіть декларацію для всіх у одного сімейного лікаря. Чи записуватися всім до одного лікаря в одному закладі чи до різних у різних закладах — вибір лише за вами.

 Чи буде лікар приїжджати на виклики до дитини додому

Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта та педіатра входить до переліку послуг, які надаються  первинною ланкою. Тож педіатр чи сімейний лікар, який обслуговує дитину, зможе приїхати, якщо  буде необхідність.

 

За матеріалами Урядового порталу

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: