Як енергодарці ставляться до штучної краси на кладовищах? ОПИТУВАННЯ

Общество | 16:08, 30.03.2018
 Поделиться

Поделиться в

Екологічне бюро, яке працює при Українській греко-католичній цервкі, нагадує про те, ще штучні квіти, які у нас традиційно приносять на кладовища, мають негативний вплив на навколишнє середовище.

Ще в 2015 році під час візиту в Енергодар отець Михайло Неїжмак (голова комісії з питань екології УГКЦ у Донецькому екзархаті) проводив просвітницькі зустрічі саме з цієї теми. Крім розмов, греко-католицька церквадопомагала озеленювати наше місто: за її підтримки висаджували дерева.

Цього року напередодні Великодніх свят отець Михайло нагадує українцям про те, що на могили близьких варто понести живу квітку — разом з живою молитвою.

В західних областях нашої країни боротьба з пластиковими квітами ведеться давно. У 2015 році можна було навіть побачити банери відповідного змісту.

Священники не просто казали «ні», а вели роз’яснювальну роботу.

«Цією темою ми активно почали займатися два роки тому, і це довгострокова акція. Мали місце звернення нашого Бюро, звернення єпархіальних владик, – розповів  керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета. – Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, також це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини».

Отже, традиція VS екологія: хто переможе?

Які квіти ви приносите на могили у Великодні свята?
  • Добавить свой ответ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: