«Я маю право»: проект Мінюсту, який підвищує правову грамотність громадян

Общество | 21:36, 18.04.2018
 Поделиться

Поделиться в

Для того, щоб підвищити правову грамотність населення, Міністерство юстиції України запровадило просвітницький проект «Я маю право». Він діє і на території нашого міста. Про основні завдання, поставлені перед співробітниками мінюста, розповідає начальник енергодарського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ВітаБормаченко.

Один з компонентів проекту «Я маю право» – програма зі стягнення заборгованості по аліментах.  Міністерство юстиції нагадує боржникам, що сплатити доведеться у будь-якому випадку: аліменти вираховуються з усіх виплат, а ні — то доведеться продавати власне майно (житло, авто). У країніх випадках по відношенню до неплатника може бути застосовано і кримінальну відповідальність. Саме ця інформація, важлива для куожної зі сторін конфлікту, доноситься у виданих буклетах. Також питання можна поставити за телефонами «гарячих ліній» чи на сайті.

Ще один напрямок роботи відділів ДРАЦС – консультування і допомога у разі рейдерских захоплень. Навіть опасіння щодо втрати свого житла — привід звертатися по допомогу. Так само, не варто терпіти, коли вимагають хабаря.

Окремий напрямок роботи — боротьба з насильством у родині. У брошурах можна знайти покрокові рекоменндації щодо дій потерпілих. Віта Вікторівна уточнила, що під терміном «насильство» мається на увазі не лише фізичне – травми, нанесення тілесних ушкоджень, а й психологічне, економічне та навіть сексуальне. Головне – дати жертві таких відносин у родині всі знання з приводу того, як себе захистити.

В Енергодарі можна отримати безоплатну юридичну допомогу за адресою вулиця Молодіжна, 57. Там вам допоможуть скласти позов до суду, проконсультують щодо дій та необхідних документів тощо. Відділ ДРАЦС взаємодіє з усіма спеціалістами в даній галузі – адвокатами, нотаріусами, юристами.

Отже, проект «Я маю право» за рахунок підвищення правової освіченості населення може навіть змінювати життя та відновлювати справедливість.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: