«Всі в суд» — вирішили члени виконкому з приводу акцій на 9 травня

Общество | 16:22, 5.05.2017
 Поделиться

Поделиться в

Сьогодні відбулося позачергове засідання виконавчого комітету з приводу відзначання Дня перемоги в Енергодарі. Нагадаємо, що 27 квітня виконком «прийняв до відома» подання від «Союзу лівих сил» щодо «мирного зібрання». Але громадськість відреагувала гостро — на сьогодні три партії та чотири громадські організації звернулися з поданнями з метою зірвати проведення ходи від «Союзу лівих сил». Крім цього, з облдержадміністрації прийшов лист, в якому голова ЗОДА Костянтин Бриль висловив занепокоєння ситуацією в Енергодарі та дав дві рекомендації: скасувати «прийняття до відома» та подати до суду.

Міський голова Павло Музика змушений був зібрати викокном, щоб вирішити, як діяти далі. Цього разу на засідання запросили представників всіх організацій, що зверталися щодо проведення акцій 9 травня. На порядку денному стояло єдине питання: чи звертатися до окружного суду?

Обговорення вийшло гарячим. Члени виконкому хотіли почути від заступника голови міської організації «Союз лівих сил» Володимира Гаврюшкіна, в який ще спосіб, крім проведення ходи, він допомагав нашим ветеранам? Наприклад, ВП ЗАЕС на це виділила 90 тисяч гривень, заявив член виконкому Микола Захаров. Відповіді (зрозумілої та чіткої) не було. До опонентів «Союзу лівих сил» поставили інші питання, наприклад, чи гарантують вони те, що в разу судової заборони, в місті не буде заворушень на підставі 9 травня? Чи планують громадські активісти допомагати правоохоронцям підтримувати порядок під час заходів?

У представника поліції Андрія Кібальнікова, якого запросили на засідання, попросили уточнити, які ж саме символи комуністичного та тоталітарного режимів є забороненими? Правоохоронець порадив уточнити, почитавши Закон…

Крім того, керуючий справами виконкому нагадав, що минулого року, не зважаючи на те, що долю акції від «Союзу лівих сил» мав вирішувати суд (але не вирішив — не встиг), хода відбулася, ще й навіть з використанням забороненої символіки. Щоправда, «георгіївські стрічки» до такої не належать, але прекрасно виконують роль провокативного фактору. Тоді у Миколи Захарова виникло питання — а чому ще з 2016 року відносно цього факту не проводиться розслідування?

Депутат від ПП «Укроп» Артем Дубков заявив про те, що він вимагає внести в протокол засідання пропозицію щодо кримінального провадження щодо Володимира Гаврюшкіна, який порушив Закон України ще рік тому.

Представник ГО «Об`єднання учасників АТО та волонтерів» намагався почути відповідь на своє питання «НАВІЩО «Союзу лівих сил» проводити окрему ходу, адже в місті будуть проводитись урочистості?». Пан Гаврюшкін реагував досить емоційно, а з аргументації було «А чому ви проти?».

В результаті години обговорень члени виконкому прийняли рішення позиватися до окружного суду про заборону всіх акцій 8 та 9 травня, а також — про перевірку повноважень осіб, що писали подання про проведення мирних зібрань, про проведення розслідування фактів порушеня Закону України під час минулорічної акції від «Союзу лівих сил», а також про звернення до частин Нацгварді — 3033 та 3042 — з проханням допомогти поліції забезпечувати охорону правопорядку 9 травня.

18318028_1907392549532533_420692115_o

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: