Великодня зустріч атовців у ЦСССДМ

Общество | 06:52, 13.04.2017
 Поделиться

Поделиться в

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вчора відбулася зустріч учасників АТО з спеціалістами ЦСССДМ, психологом Людмилою Костушевич та священником УГКЦ Олександром Варницьким.

Проходила вона за чаюванням — адже зібралися для того, щоб поспілкуватися.

17917060_1896552027283252_1762441693_o

Людмила Костушевич відзначила, що останнім часом відчувається тенденція до зменшення кількості атовців, які потребують психологічних послуг. Але не варто забувати: люди, які побачили війну на власні очі, вже ніколи не стануть такими, як були «до»… Вплив сильних емоцій та пов’язаних з цим суто гормональних процесів на весь організм чоловіка — солдата можна порівняти з впливом наркотичних засобів: нерідко атовців та військових капеланів тягне повернутися в зону бойових дій саме потяг до тих екстраординарних відчуттів, які неможливо отримати в мирному житті. Навіть не зважаючи на те, що ці відчуття мають негативних характер.

Атовці ділилися, чи відчували та чи відчувають вони щось подібне. Чоловіки зазначили, що, звичайно, сильні емоції були — наприклад, страх. Хоча один з атовців розповів, що йому впоратись з панікою допомагала віра в Бога — він відчував себе захищеним завдяки цьому, тому не виникало необхідності, наприклад, у вживанні алкоголю, як це буває, на жаль, у багатьох випадках.

Отець Олександр розповів про те, яке смислове навантаження несе святкування Великодня. А потім від релігійних тем перейшли до розмови про звичайні життєві ситуації — про родинні стосунки, народження дітей, подорожі тощо.

Директорка ЦСССДМ Тетяна Сидорик цікавилася тим, як наші атовці бачать розгортання ситуації на сході України. Чоловіки впевнені — конфлікт не буде розповсюджуватися за межі сьогоднішніх кордонів зони АТО. Співробітники центру подякували атовцям за те, що, по суті, це вони врятували нас від війни, зупинивши її в Донецькій та Луганській областях.

На завершення учасникам зустрічі презентували пасочки від ТОВ «Велич» — з побажаннями миру та щастя.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: