Вартість комунальних послуг зросте вже з січня, а ПКВ нададуть з бюджету 30 млн грн

Политика | 14:16, 28.11.2016
 Поделиться

Поделиться в

Під час робочої наради заступник міського голови Ігор Курдя зазначив, що підвищення вартості комунальних послуг зросте, але не суттєво.

Вирівнювання існуючих тарифів з тими, що є обгрунтованими, на думку влади, буде відбуватися поетапно. Після затвердження тарифів виконавчим комітетом міської ради перший етап підвищення планується з січня наступного року, другий — восени 2017 року.

У проекті бюджету міста на 2017 рік передбачені компенсаційні заходи у вигляді дотацій комунальному підприємству за деякі види послуг — у першому півріччі в розмірі 40%, у другому півріччі — 30%. Таким чином, частина витрат на різницю в тарифах міська рада візьме на себе, і, наприклад, вартість тарифів для стандартної двокімнатної квартири з урахуванням компенсації з міського бюджету виросте не більше ніж на 50-60 гривень. Загалом у проекті бюджету на наступний рік передбачено близько 30 мільйонів гривень на відповідні компенсаційні заходи.

Серед додаткових шляхів компенсації різниці у тарифах — встановлення загальнобудинкових лічильників тепла, які встановлять наступного року.

Заступник міського голови Василь Разводов зазначив, що з 12 видів послуг, що надаються населенню ПКВ жителі міста зможуть самостійно обирати ті, які їм необхідні, або відмовитися від їх надання. Для цього необхідно буде прийняти відповідне рішення на загальних зборах мешканців будинку та звернутися з ним до комунального підприємства.

У всій цій схемі нема жодної згадки про управляючі компанії, які мали створити конкуренцію на ринку комунальних послуг. Поки що, незважаючи на багатомільйонні борги і постійні дотації ПКВ з бюджету, влада не збирається реформувати підприємство і обирає шлях подальшої монополізації сфери ЖКГ.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: