Громадські активісти та представники влади обговорювали питання реформування ЖКГ

Общество | 22:18, 14.02.2018
 Поделиться

Поделиться в

Зустріч організували активісти Координаційної ради з питань розвитку громадянського  суспільства. Від влади на ній були присутні міський голова Павло Музика, заступники Курдя та Разводов, кервіництво ПКВ та УКВ.

Основне питання порядку денного — реформування всієї системи ЖКГ.

Заступник міського  голови Василь Разводов розповів, на які підприємства буде «розділене» КП ПКВ. А також про плани.

В них — капітальний ремонт п’яти доріг міста. Також — цілий перелік надважливих для енергодарців робіт, які треба було виконувати, як кажуть, «ще вчора».

Перший заступник міського голови Ігор Курдя назвав КП ПКВ підприємством — монополістом, яке не дає якісних послуг. Він заявив, що ПКВ почали «витягати з боргової ями». Саме це дало змогу говорити про подальшу реструктуризацію підприємства.

Ігор Іванович говорив про керуючі компанії та роботу комісії з їх призначення. Він зазначив, що мешканці зможуть в будь-який момент відмовитись від послуг призначеної керуючої компанії в разі обрання іншого варіанту — створення ОСББ або обрання іншої самостійно. Щоправда, якщо компанію вже призначать, то такий будь-який момент настане не раніше, ніж за рік.

Що стосується вводу до комісії представників від громадськості, Ігор Курдя… не вважає їх фахівцями з даного питання (цікаво, чому ті ж депутати, які ввійшли до неї, такими вважаються?) Він зазначив: вся інформація про проведення конкурсу буде відкритою, з нею зможуть ознайомитись всі бажаючі. Отже, знайомтеся, а вирішувати буде комісія.

До речі, скоріше за все, в конкурсі на керуючу компанію братиме участь і ПКВ (після реструктуризації). А вже з завтрашнього дня на підприємстві буде проходити перевірка спеціально створеною депутатською комісією на чолі з депутатом Хорольцем. Таке рішення було прийняте на сесії 26 грудня 2017 року.

Після виступів представників влади громадські активісти поставили свої питання. В першу чергу, щодо рівня поінформованості населення. Крім того, наполягали на введенні в комісію запропонованих Координаційною радою членів.

Фелікс Дербун нагадав про те, що і раніше створювалися комісії для перевірок КП ПКВ, результатів яких поки ніхто не бачив. Крім того, він не вважає розділення одного підприємства на декілька менших та вузькоспеціалізованих «реформуванням».

Сергій Суворін говорив про альтернативні варіанти форм управління багатоквартирними будинками. Тут почалася суперечка щодо трактування законів. Модератору — Павлу Богдану — доводилося прикладати зусиль, щоб бесіда йшла коректно. Треба відзначити, що як громадські активісти, так і представники влади дозволяли собі далеко не делікатні висловлювання на адресу одне одного. Що ж, на прикладі такої зустрічі можна було побачити, наскільки важко дається людям мистецтво слухати і чути…

Тетяна Баляба заявила, що існує  варіант, коли керуючу компанію можуть обрати не лише ОСББ чи міська влада, а загальні збори мешканців будинку. Відверто кажучи, деталей цього процесу ніхто не озвучив. Тож будемо намагатися знайти відповіді на питання та опублікувати їх наступного разу.

Згадали про інвентаризацію, яка була проведена, але ще не підбиті її підсумки. Ігор Курдя заявив, що технічні характеристики можна перевірити громадським активістам. Нагадаємо, почалася інвентарізація ще в лютому минулого року. Було анонсовано, що її проведуть  відкрито, але не всі мешканці багатоповерхівок могли бути присутніми під час цього процесу (скріше, мало хто застав її). Тому у багатьох є сумніви щодо того, що ж було виявлено під час інвентарізації…

Ігор Гонімар спитав: «Створення комісії з проведення конкурсу — це право чи обов’язок?» Емоцій у відповідь було багато, а конкретики — ні.

Учасник АТО Олександр Баляба наполягав на введенні до складу комісії запропоновані раніше кандидатури від КР. Його аргумент звучав просто: ті люди, які довели КП ПКВ «до ручки», тепер будуть розробляти конкурсну документацію для обрання керуючої компанії? Чому їх вважають спеціалістами — а громадських активістів — ні?

Черговий виток дебатів розпочався навколо теми сміття — вивозу та утілізації, вартості послуг для фізичних та юридичних осіб. В процесі виявилося, що тариф на утилізацію відходів підвищили без відома виконкому… Думаємо, що і це питання стане темою окремої публікації в найближчий час.

Присутні на зустрічі підприємці пропонували якимось чином прописати в умовах конкурсу пункт про надання переваги при однакових запропонованих умовах керуючим компаніям з нашого міста. Представники влади назвали це протизаконним обмеженням, на яке обов’язково вкаже антимонопольний комітет.

Зустріч йшла дві години. Щоправда. Павло Музика зустріч «відкрив» та «закрив» — середину він пропустив через якісь більш важливі справи. Комунікували з громадськістю більше заступники. В процесі дебатів питань з’являлося все більше і більше, а відповіді знаходилися далеко не на всі.

В фіналі до протоколу були внесені наступні пропозиції: посилити інформаційну кампанію серед мешканців міста щодо керуючих компаній, створити робочу групу по реформуванню ЖКГ, ввести до складу комісії з призначення керуючих компаній  членів Координаційної ради, та навіть не двох, а більше. Сергій Суворін взагалі порадив призупинити роботу комісії, натомість в першу чергу встановити терміни виготовлення технічної документації на будинки.

За такі рішення проголосували члени КР. Павло Богдан нагадав, що вони, звичайно, носять рекомендаційний характер.

Але, в свою чергу, зазначимо: відмови теж мають бути аргументованими.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: