В Енергодарі збудують греко-католицький храм

Общество | 14:36, 6.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

10 рків тому греко-католики Енергодара почали гуртуватися. Спільні молитви спочатку проводилися в домівках у прихожан, туди ж приїздили для богослужінь священники з Запоріжжя. Коли в Енергодарі почав свою діяльність отць Олександр Варницький, церква «переселилася» в квартиру, а потім і в 40-каметрове приміщеня торгівельного центру «Козацький».  В невеличкій капличці проводяться богослужіння та зустрічі, сюди привозять ікони, запрошують гостей, тут збираються парафіяни та їхні дітки, всього близько півсотні осіб. Розширення стало необхідністю, а будівництво храму – не просто мрією, а потребою.

Отець Олександр розповів, що з Божою поміччю парафія отримала від місцевої влади дозвіл на виділення земельної ділянки під будівництво храму, і зараз іде процес створення проекту. В будівлі мають поєднатися традиції західноукраїнської церковної архітектури та козацької. Також вкрай необхідне греко-католикам приміщення, в якому будуть проводитись зустрічі, різноманітні заходи, де розташується омріяна недільна школа тощо. Це все за проектом розміститься на цокольному поверсі, а вже вище розміститься приміщення для богослужінь.

Кошти будуть збирати: частину нададуть багатші парафії, в тому числі — закордонні. Частину доведеться відшукувати власними силами. Але парафіяни готові вкладатися в таку добру справу. Тим більше, у отця Олександра є кілька ідей до залучення благодійників. Наприклад, кожному, хто зробить внесок, буде надано посвідчення про це, таким чином, кожен зможе придбати «свою цеглинку» для храму.

Дружина отця Олександра пані Ольга розповіла, що в першу чергу люди приходять до церкви, щоб разом помолитися, звернутися до бога. Але це не єдина мета прихожан. Сьогодні в Енергодарі є спілка «Матері в молитві», проводиться робота з катехизації діточок та дорослих. Є й молодіжні утворення, наприклад, потужна «Молодь Христова», яка прагне працювати на розвиток парафії. Тому будівництво храму — необхідність, отримавши власне приміщення, церка буде розвивати свій функціонал.

Сподіваємось, що греко-католицький храм стане не лише місцем духовного єднання парафіян, а й окрасою нашого міста, а ще – будемо чекати на будівництво храму української православної церкви Київського патріархату.

Якщо ви хочете скласти пожертву, кошти просимо надсилати на рахунок № 5168 7573 3006 3167
Варницький Олександр Ігорович
За додатковою інформацією звертатися за тел. 0979602824,
0959096024 о. Олександр

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: