В Енергодарі затвердили громадський бюджет

Общество | 17:06, 13.04.2018
 Поделиться

Поделиться в

На засіданні позачергової сесії 12 квітня 2018 року депутати підтримали довгоочікуване рішення про впровадження в Енергодарі громадського бюджету. Про це повідомляється на сайті міськради.
Цього рішення енергодарці чекали майже рік. Минулого року Енергодар став одним з 11 населених пунктів серед 78 громад України, які були відібрані для участі у проекті Фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ про впровадження бюджету участі. Однак розгляд цього питання депутатами неодноразово переносився.
Прийняття рішення та затвердження Положення про громадський бюджет дозволить залучати жителів міста до вирішення соціально значущих питань, їх участі в бюджетному процесі. Консультативну та методичну допомогу в роботі надаватимуть експерти Фундації ПАУСІ.

Впровадження громадського бюджету передбачає декілька етапів. Протягом визначеного терміну енергодарці подаватимуть до міської ради свої проекти згідно із затвердженими формами. За досвідом інших міст проекти та пропозиції планується поділити на дві групи за розміром фінансування: великі (загальноміські) та малі (локальні) проекти. Серед вимог до проектів — відповідність пріоритетам розвитку міста, спрямованість на поліпшення комфорту проживання енергодарців та естетичного вигляду міста, його соціально-економічному та культурному розвитку. Автор проекту також повинен надати приблизний кошторис на реалізацію задуму. Наступним етапом є оцінка та експертиза проектів відповідними структурними підрозділами виконавчої влади та спеціально утвореним консультативно-дорадчим органом —  Координаційною радою. Після проведення голосування енергодарців за кращі проекти на рейтинговій основі визначається перелік проектів-переможців. Громадські ініціативи, які перемогли за підсумками голосування у поточному році, фінансуватимуться у рамках громадського бюджету міста після прийняття міською радою рішення про міський бюджет на наступний бюджетний рік. Виконавцями та координаторами проектів будуть головні розпорядники коштів міського бюджету — виконавчі органи Енергодарської міської ради.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: