В Енергодарі в 2017 році зросла кількість шлюбів

Общество | 15:38, 10.01.2018
 Поделиться

Поделиться в

Статистичні дані щодо кількості зареєстрованих шлюбів та народжень діточок, а також реалізацію проектів в минулому, 2017 році, на початку нового надала очільниця Енергодарського відділу реєстрації актів цивільного стану Віта Бормаченко.

Так, в 2017 році було зареєстровано 546 народжень — на 60 менше, ніж в 2016. В 2017 видали 543 свідоцтва про смерть, з них 4 — діткам до одного року, що є тривожним показником. В 2016 році смертей було зареєстровано трохи більше — 558.

Зросла кількість шлюбів — з 394 в 2016 до 466 минулого року. Що стосується розлучень, то в РАЦС реєструють лише ті, що проходять за згодою сторін, а це — 76 в 2017 році і 71 — в 2016.

«Шлюб за добу» побажали оформити лише зо три пари — після консультацій в Енергодарі вони одружувалися в одному з трьох відділень РАЦС м. Запоріжжя. Вартість такої послуги сягає 3,5 тисяч гривень.

Віта Бормаченко відзначила зменшення кількості бажаючих змінювати імена та прізвища.

З 2016 року у відділі реєстрації актів цивільного стану продовжували втілювати пілотні проекти та  вводились нові: наприклад, реєстрація народження дитини в пологовому будинку  з одночасною реєстрацією місця проживання,  проставлення апостилю. З новинок – просвітницький  проект під назвою «Я маю право»: мешканцям міста роз`яснювали права щодо звернення до Міністерства юстиції з питаннями оформлення спадку, оренди землі, інших питань, в тому числі — коли мова йде про вимагання хабарів.

Велику роботу провів Енергодарський відділ у галузі міжнародних відносин. Адже однією з специфічних рис нашого міста є багатонаціональність: у нас мешкають люди, народжені в різних країнах, тоді — республіках СРСР. Сьогодні енергодарці стикаються з труднощами щодо оформлення пенсій, спадку тощо, тому з цим допомагає РАЦС: готує папери якісно та в належні терміни, працює з Міністерствами юстиції та Міжнародних відносин.

До речі, минулого року зменшилася кількість шлюбів, зареєстрованих з іноземцями — всього один з громадянкою Ізраїлю. Але Віта Бормаченко попереджає: відповідальність за правильність надання відомостей несуть самі громадяни. РАЦС не має повноважень перевіряти, чи були у іноземця зареєстровані шлюби в інших країнах. Якщо такий факт виявляється, то український шлюб вважається недійсним.

Дуже багато звернень до Енергодарського відділу було від мешканців окупованих територій та республіки Крим. Документи, які видаються в Криму та окремих ділянках Донецької та Луганської областей, не визнаються іншими країнами, і це є величезною проблемою для звичайних людей. Вони змушені звертатися до відділв РАЦС на територіях, підвладних Україні, проходити процедуру відмови та звернення до суду, щоб потім вже з ухвалою суду знову повернутися в РАЦС та оформлювати юридичні факти — народження, смерть тощо… Адже держава все одно має надавати можливість своїм громадянам реалізовувати  свої права.

 

Віта Вікторівна відзначила, що з прийняттям безвізу контроль за перетином державного кордону України підсилився. Іноземці-нелегали (які потрапили в Україну через неконтрольовані кордони) або ті, хто перевищив термін перебування на нашій території, не можуть реєструвати юридичні факти у відділах РАЦС.

 

На завершення зустрічі Віта Бормаченко повідомила, що в Енергодарі не користуються популярністю реєстрації шлюбів на виїзді. Натомість є великий попит на Енергодарський РАЦС – приблизно 1/5 частина шлюбів, зареєстрованих у нас, припадає на мешканців прилеглих населених пунктів або навіть сусідніх областей.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: