В Енергодарі планують створити центр інклюзивної освіти

Общество | 09:14, 6.04.2018
 Поделиться

Поделиться в

3 квітня 2018 року у м.Запоріжжя з робочим візитом перебувала Перша леді України Марина Порошенко. Дружина Президента взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект». Під час заходу, у якому взяли участь освітяни Запорізької, Кіровоградської, Чернівецької та Херсонської областей, було обговорено функціонування науково-педагогічного експерименту з розвитку інклюзивної освіти у навчальних закладах Запорізької області.

Місто Енергодар на конференції представила начальник управління освіти Енергодарської міської ради Світлана Букреєва, яка презентувала досвід та перспективи впровадження інклюзивної освіти в нашому місті.

На базі ЕНВК «ЗНЗ І ступеня — ДНЗ» №6, який функціонує в статусі санаторного закладу, відкрито обласний експериментальний майданчик з інклюзивної освіти. Результатом експериментальної діяльності стало відкриття інклюзивних класів, в яких були створені умови для навчання дітей з порушеннями слуху, зору, опорно-рухового апарату; науково-методичне забезпечення освітнього процесу (корекційно-розвиткові програми, методичні рекомендації для педагогів, узагальнений перспективний досвід тощо). У 2015 році на базі ЕНВК №6 розпочав роботу ресурсно-тренінговий центр з упровадження інклюзивної освіти, на платформі якого почав діяти обласний дистанційний семінар з проблеми інклюзивного навчання.

У 2016 році ЕНВК №6 став одним із 19 експериментальних навчальних закладів Всеукраїнського науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» за сприяння Благодійного Фонду Петра Порошенка. У 2017 році спільно з Науково-методичним центром розпочато реалізацію інноваційного проекту «Дистанційна підтримка інклюзивної освіти засобами Google Suit for Educаtion» (2017-2020 рр.), метою якого є розширення можливостей для дитини з особливими освітніми потребами через отримання дистанційної підтримки  під час вимушеного пропуску занять (лікування, реабілітація тощо).

До процесу запровадження інклюзивного навчання долучилися  ЕНВК №1, ЕЗОШ №4 та ЕЗОШ №7, а також заклади дошкільної освіти (№5, 10, 12), в яких функціонують спеціальні групи для дітей з порушеннями мовлення, опорно-рухового апарату та інтелекту.

У 2016 році на базі ЗДО №5, 10, 12 відкрито обласний експериментальні майданчики з теми: «Професійне зростання сучасного педагога дошкільного навчального закладу м.Енергодар в умовах впровадження інклюзивної освіти».

Фінансування для впровадження інклюзивної освіти надається за рахунок субвенції з державного бюджету. У 2017 році вона склала 1,4 млн. грн.,  у 2018 році заплановано – 1,9 млн. грн. За рахунок коштів з обласного бюджету здійснено капітальний ремонт та укомплектування обладнанням медіатеки ЕНВК №6 на загальну суму 1,7 млн.грн. У 2017 році за рахунок субвенції було придбано обладнання для корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в ЕЗОШ №4.

У 2018 році управлінням освіти заплановано здійснення поточного ремонту бібліотек для обладнання медіатек та ресурсних кімнат на базі ЕНВК №1, ЕЗОШ №4 та ЕЗОШ №7, в яких є інклюзивні класи. Серед інших запланованих заходів – створення інклюзивно-ресурсного центру у термін до 1 червня 2018 року; розширення мережі інклюзивних класів та дошкільних груп; створення інклюзивних груп у позашкільних закладах освіти.

4 квітня Енергодар відвідали освітяни з Запорізької, Черкаської та Миколаївської областей. У ході візиту гості побували у ЕНВК №6, де наочно змогли познайомитися з досвідом нашого міста у сфері інклюзивної освіти.

Джерело: сайт міськради

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: