В Енергодарі навколо ОСББ кружляють «круглими столами»

Общество | 21:27, 13.03.2017
 Поделиться

Поделиться в

Минулої п’ятниці в бібліотеці ЕІДМУ відбулася чергова зустріч ініціативних громадян, які бажають створювати ОСББ.

Організаторами виступили Ресурсний центр підтримки створення ОСББ (Світлана Чуднивець) та консультаційний центр при УКВ (Тетяна Харенко)

00481.MTS.00_00_02_21.неподвижное изображение001

Зазначимо, що нових облич з числа 15-20 присутніх ми не побачили — всі ці люди вже давно намагаються створити ОСББ, працюють над цим, але з різним ступенем успіху.

00489.MTS.00_00_17_13.неподвижное изображение001

Не вперше на подібних заходах присутня Світлана Афанасьєва — цього разу вона вирішила поділитися досвідом того, як в їхньому будинку проводиться робота, але не стільки з створення ОСББ, а скільки активізації мешканців.

00431.MTS.00_00_07_24.неподвижное изображение001

У більшості присутніх намагання «контролювати роботу КП ПКВ» викликало скоріше скепсис: адже навіть міська влада не може повною мірою похвалитися тим, що розбирається, що ж діється на комунальному підприємстві. У великій мірі це стосується питання тарифоутворення. Так, чисто візуально енергодарці можуть співставити, скільки разів насправді вивозиться сміття, а скільки разів записано в платіжці. Або щодо прибирання в під’їзді — це можна просто побачити. Але є деякі такі технологічні процеси, які закладені в тариф, але не виконуються насправді. Про це казав Фелікс Дербун, член Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства. Саме він наголосив на тому, що в наших тарифах є де ховати величезні кошти… Адже про технологію проведення тих чи інших робіт нам не розповідають. Отут криється основна проблема.

00466.MTS.00_00_07_23.неподвижное изображение001

Також на зборах ще раз констатували факт: активність населення занадто низька. Одиниці ініціативних людей на тлі загальної маси «пофігістів» просто не можуть впоратись з усіма викликами.

Пролунала думка про те, що й міська влада не поспішає «просвітити» енергодарців — адже тоді з’являється ризик, що зручне та ще й «ручне» підприємство ПКВ стане непотрібне принаймні мешканцям багатоповерхівок (читайте — побоюється «збитків»)

Але Тетяна Харенко спростувала думку про тотальну незацікавленість влади у створенні ОСББ тим, що навела приклади існування міських програм підтримки створення ОСББ, наприклад, пільгового кредитування на утеплення будівлі, інформування населення про ОСББ, навчання керуючих голів ОСББ… Щоправда, цими програмами ніхто не користувався, та й нікому, власне — адже в Енергодарі наразі лише 6 об’єднань…

Конструктиву на зібранні знову було обмаль. Більшість людей прийшли з своїми власними конкретними питаннями та проблемами, але готових рецептів, на жаль, не існує — навіть в тих містах, де ОСББ створені ще 10-15 років тому, є проблеми. В першу чергу, всі вони спричинені недосконалим законодавством в цій галузі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: