В ЕБГ «Гармонія» триває місячник педагогічної майстерності

Общество | 18:57, 6.03.2018
 Поделиться

Поделиться в

До 16 березня можна відвідати відкриті уроки і подивитися, яким чином в гімназії впроваджуються освітні реформи, на меті яких — створення нової української школи.

Нова укрїнська школа  дасть дітям не тільки знання, а й вміння застосовувати їх в житті.

В новій школі дітям буде приємно вчитися, а у педагогів буде можливість експериментувати та творити. Гімназія «Гармонія» в рамках проведення місячника професійної майстерності показує: колектив готовий сприймати зміни та впроваджувати концепцію нової української школи. Це підтвердила директорка, Валентина Макаревич. Вона наголосила, що взагалі до цих змін вчителі готувалися, а не сиділи, скавши руки: відвідували навчання, брали участь у тренінгах та вебінарах. Технічну базу теж намагалися забезпечити: в закладі є кілька інтерактивних дошок, вистачає мультимедійних проекторів та ноутбуків.

Кореспонденти В ЭнергодареINFO теж відвідали кілька занять. Фрагменти уроків, які нам показали, продемонстрували нові можливості, які відкриваються перед вчителями та дітьми. Досягнення технології поєдналися з традиційними формами навчання, а зацікавленість учнів забезпечили педагоги завдяки творчому підходу. Так, наймолодші гімназисти на уроці англійської (вчитель Анна Рубан) влаштували театралізовану виставу.

Старші діти замість традиційного уроку влаштували ток-шоу (вчитель Лілія Василевська). Тему обрали дуже актуальну – насильство в родині. Розподілили ролі – були і ведучі, і експерти, а головне  — навіть батьків залучили. Так учні вправлялися не тільки в англійській, а й важливе питання обговорили.

На іншому уроці (вчитель Ірина Василець) нам показали, як треба працювати з «білою дошкою» (інтерактивною) та електронними підручниками (не «сканами» звичайних книжок, а повноціними навчальними посідниками)

На уроці німецької (вчитель Олена Гацько) дітям запропонували попрацювати в групах. Завдання виявилося теж актуальним — діти працювали над темою…сортування сміття! На уроці іноземної мови  діти вивчали досвід Німеччини в цьому питанні.

В новій українській школі предмети мають оживати, а здобуті знання  — одразу ж використовуватися дітьми в повсякденному житті. Як раз цю особливість показували протягом місячника педагогічної майстерності вчителі іноземних мов в Гармонії. І це було  святом для викладачів, запевнилазавідуюча кафедрою вчителів іноземної мови Юлія Дорошева. В ЕБГ «Гармонія» профільним предметом є англійська мова. Викладачі показали, яким чином можна впроваджувати концепції нової української школи на своїх уроках. В перщу чергу, вони готові давати дітям не знання, а компетентності, в першу чергу — комунікативні. Вчитель сьогодні виступає не в ролі транслятора знань, які можна знайти в підручника, а як порадник.

Звичайний урок, проведений у незвичайному місці, перетворюється на щось нове та більш цікаве (вчитель Вікторія Швайковська). Наприклад, якщо переміститися в музей, то й тема вивчиться краще — наприклад, «Українські ремесла»

Вчителі готові вчити наших дітей в новій школі, а діти готові це сприймати. Знання перестають бути чимось абстрактним, відірваним від життя. Реформа не заскочила освітян зненацька, але вони хочуть, щоб і батьки активніше долучалися до освітнього та виховного процесу та підтримували реформи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: