«Укртелеком» попереджає про наслідки відключення від енергопостачання

ЧП | 11:50, 27.09.2017
 Поделиться

Поделиться в

З вчорашнього дня деякі об`єкти, а також принаймні один житловий будинок в Енергодарі були знеструмлені. Причина – борги 6-річної давнини КП «Доркомунгосп». Люди, обурені тим, що лишилися без світла, зранку звернулися за роз`ясненнями до Кам`янсько-Дніпровського РЕМ.

Володимир Костюк, виконавчий директор спілки промисловців і підприємців Енергодара, впевнений, що мешканці, які постраждали, не мають няких боргів, тож РЕС не має права тримати їх без світла. Крім того, в споживачів заключені прямі договори саме з РЕС, і відповідальність лягає, відповідно, на нього.

Юрисконсульт Кам`янсько –Дніпровського РЕС Ілля Єжов пояснив, що ПАТ «Запоріжжяобленерго» намагається повернути борги, адже сьогодні на  підприємстві є проблеми з виплатою зарплат працівникам. Крім того, 21 вересня листи з попередженнями про відключення трьох фідерів в разі непогашення заборгованості були відпрвлені міському голові, керівництву ВП ЗАЕС та в КП ПКВ.  В листі було рекомендовано попередити населення про можливі перерви в постачанні електрики.  Але ці перерви затяглися. Хоча, як запевняють в РЕС, часу на те, щоб перепідключити споживачів до ще двох інших фідерів у місцевих комунальників було досить. Чому ж люди без світла?

«Тому, що з 208 року в мережі не вкладалися кошти, відповідає  заступник начальника відділу з енергозбуту Кам’янсько-Дніпровського РЕМ Євгенія Вахнчова, — з`ясувалося, що вони в неналежному стані. В понеділок там міняли муфти. Не вистачає кабелю…» Але технічно у КП ПКВ лишилися можливості перепідключення споживачів, а потужностей двох фідерів вистачило б на 1-й та 2-1 мкрн.

Безумовно, мешканцям знеструмлених будинків можна співчувати. Але без електропостачання лишилися і стратегічні об`єкти. Наприклад, ПАТ «Укртелеком»

Начальник дільниці ПАТ «Уртелеком» Запорізької філії в Енергодарі Наталія Сургай повідомила, що на підприємство інформація про відключення надійшла об 11 годині вечора 25 вересня — факсом від «Запоріжжяобленерго». В «Укртелекомі» боргів нема. Але як раз ті два з трьох з відключених фідерів забезпечують енергопостачання — основне і резервне! З вчорашнього дня підприємство працює, використовуючи дизельні генератори. Вже довелося відключити деяких абонентів від телефонного та інтернет-зв`язку. Але найважливіше те, що саме «Укртелеком» забезпечує зв`язок таких служб, як 101, 102, 103 та 104, служби охорони, міжміський зв`язок для атомної станції, урядовий зв`язок. Палива залишилося ще на 8 годин роботи…

Незрозуміло, чому міська влада, знаючи про відключення. не попередила таке важливе для життєдіяльності міста підприємство. В разі, якби попередження надійшло вчасно, «Укртелеком» намагався би уникнути критичної ситуації.

Наталія Сургай повідомила, що Запорізький філіал «Укртелекому»в зв`язку з цією ситуацією звернувся до голови облдержадміністрації та служби безпеки України. Поки що відповідей нема.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: