Учасники АТО Енергодара провели загальні збори

Общество | 12:06, 20.11.2016
 Поделиться

Поделиться в

19 листопада за ініціативою представника обласної Консультаційної ради ветеранів АТО Євгена Бабанського та директора Центра допомоги учасникам АТО Катерини Стаценко відбулися загальні збори учасників АТО Енергодара. На цей раз в залі вдалося зібрати 60 осіб — самих атовців або членів їхніх родин.

На порядку денному стояло кілька питань: земельні, щодо розподілу дачних ділянок (яких поки що нема, до речі, але які теоретично можуть з’явитись), участь в обласному телемарафоні зі збору коштів для демобілізованих атовців, що потребують матеріальної підтримки, та святкування Дня ЗСУ.

Крім того, на збори завітала Людмила Костушевич — психолог-волонтер, що працює як з самими атовцями, так і з їхніми дружинами. Вона закликала жінок долучитися до клубу «Жінки героїв», адже, як показала практика, в більшості випадків родини, в які повертаються бійці, таки переживають складні часи. Також вона озвучила можливість психологічної реабілітації в Карпатах — в цьому фінансову підтримку надає Українська греко-католицька церква.

Катерина Стаценко повідомила про результати останньої зустрічі з мером  — як з’ясувалося, землю в районі 10-а таки можна просити у лісників  — її цільове призначення може бути змінене на таке бажане «під житлову забудову». Щоправда, незрозуміло, чому протягом двох років це було неможливо, адже законодавча база не змінювалася…

15128554_1824335924504863_450257488_n

 

Один з УБД Віталій Юзвенко провів роботу з відділом архітектури, земельних відносин, а також держземкадастром з пошуку ділянок під садову, дачну та гаражну забудову, а також відносно так званого сільськогосподарського призначення. Він зазначив, що деякі можливості є, але є й певні труднощі. Так, є зовсім «неокультурені» ділянки, для доведення яких до «дач» та «садків» треба буде дуже довго працювати — завозити землю, шукати можливість в’їзду, підводити електику тощо. Але знаходяться атовці, готові все це подолати. І їх навіть більше, ніж кількість майбутніх ділянок. Тому голосуванням було прийняте рішення: в першу чергу ділянки виділятимуться родинам загиблих, потім — пораненим та інвалідам, а далі — за жеребкуванням. При чому та особа, що працюватиме з органами місцевої влади по виділенню цих ділянок, отримає свою «дачу» поза конкурсом.

В СОТ «Волна», до речі, вже отримали дачні ділянки родини загиблих — Володимир Полулях, Люьов Щурова та Єва Мидловець. Крім того, одну ділянку виділили атовцю, який отримав опіки і втратив пальці на нозі, але інвалідність оформити не зумів. В зв’язку з тим, що Єва Григорівна передумала,  її ділянку запропонували іншому учаснику АТО, який нині вже має статус «інвалід». За це рішення присутні на зборах також проголосували одностайно «за».

15139617_1824335937838195_369383327_n

Учасникам зборів озвучили програму святкування Дня ЗСУ: 2 грудня о 17.00 в мерії відбудеться офіційна частина з нагородженням, а 6 грудня о 17.00 — концерт за участю всіх навчальних закладів міста. Атовці підтримали таке рішення, але поставили завдання Катерині Стаценко: звернутися до місцевої влади та керівництва містоутворюючих підприємситв з проханням надати можливість всім чоловікам відвідати святкові заходи, адже деякі з працюючих не в змозі це зробити.

Євген Бабанський розповів, яким чином проходить благодійний телемарафон, а також закликав атовців не зволікати, а надати список осіб, які потребують матеріальної допомоги. В цьому році енергодарці вирішили приділити увагу в першу чергу тим, кому бракує коштів на медицину.

 

 

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: