У приміщеннях відділення гемодіалізу днями розпочнеться ремонт

Общество | 16:13, 20.06.2017
 Поделиться

Поделиться в

Представники медико-санітарної частини, місцевої влади,  компанії «Фрезеніус Медікал Кеа, яка займається постачанням продуктів та послуг для людей з хронічною нирковою недостатністю, а також партнери  — ТОВ «Ренарт» —  провели другу робочу зустріч з питаня створення в Енергодарі відділення гемодіалізу.  Для обговореня теми прийшли і пацієнти, а також представники депутатського корпусу. Спочатку з`ясували, що з завдань, поставлених минулого разу, виконано: так, встановлено приміщення для відділення – це другий поверх головного корпусу СМСЧ. Також лікарі підготували перелік необхідного обладнання.

01380.MTS.00_00_01_18.неподвижное изображение001

А 19 червня міський голова Павло Музика підписав чотирьохсторонній договір про співпрацю з компаніями «Ренарт»,  «БУД-АЛЬЯНС ГРУПП» та ДЗ  «СМСЧ №1» щодо виконання ремонтних робіт та підготовки приміщень для відкриття в Енергодарі відділення гемодіалізу на благодійній основі. Безоплатне постачання спеціалізоваого медичного обладнання, його сервісний супровід та технічне обслуговування забезпечить профільна компанія «Фрезеніус Медикал Кер Україна»

Однією з проблем, пов`язаних з відкриттям відділення, є підготовка кадрів. Поки що немає фахівців, яких би направили на навчання – до речі, за кошти та на базі гемодіалізних центрів компанії «Фрезеніус». Планується навіть оголосити конкурс для медиків, щоб обрати найкращих. Адже наші пацієнти цього варті, заявила Людмила Кульпіна.

01376.MTS.00_00_23_13.неподвижное изображение001

За підрахунками медиків, необхідно 11 мільйонів гривень для того, щоб відкрити відділення, але його утримання вже наступного року зменшиться на 50-60%. Ірина Жиркова, заступниця начальника СМСЧ №1 пояснила, що розрахунки велися з дотриманням документації, затвердженої МОЗ. Разом з Людмилою Анатоліївною вони стверджували: краще менше, але якісніше!

01378.MTS.00_03_10_05.неподвижное изображение003

Медики Енергодара не вважають відділення гемодіалізу в Запорізькій обласній лікарні зразком, а орієнтуються на аналогічні в Черкасах та Чернігові, де побували для ознайомлення. Там побачили європейський підхід та дотримання високих стандартів. Такого ж хочуть досягти і у нас.

Предствник компанії «Фрезеніус» Григорій Пономаренко  розповів про можливості надання медичної допомоги у майбутньому енергодарському відділені гемодіалізу: так, будуть встановлені 9 апаратів, на яких можна буде проводити процедуру гемодіалізу 54 особам на добу. А директор ТОВ «Ренарт» Яросолав Шатковський заявив, що вже днями можна розпочинати ремонт у приміщеннях. Він завершиться приблизно за 3 місяці, ще 2 тижні буде встановлюватись обладнання. До речі, медперсонал доречніше починати навчати на завершальній стадії ремонту та встановлення обладнання — це складе близько 2 тижнів.

А відкрити відділення можливо вже наприкінці  цього року. На найближчу сесію буде винесено проект змін до міської програми розвитку та удосконалення медичної допомоги у м. Енергодарі на 2015-2017 роки. Він стосується виділення коштів на утримання штату працівників відділення, супровід після лікування, придбання меблів тощо. А   придбання медичних препаратів для лікування енергодарців буде забезпечено з державного бюджету.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: