У доброго господаря і собака в буді

Общество | 19:07, 23.02.2017
 Поделиться

Поделиться в

22 лютого  зоозахисники з благодійного фонду «Надія» зустрічалися з міськими головою Павлом Музикою та його заступником Василем Разводовим. Волонтери прийшли з’ясувати кілька питань: локальних, що стосуються найближчих стерилізацій, та глобальних, що стосуються системної роботи по боротьбі з безпритульністю тварин в місті.

Волонтерка Ірина Кізім зазначила, що спроби створити в місті робочу групу чи то комісію з питань тварин виявилися невдалими — після двох засідань вона припинила існування. В місті так само нема не те що притулку чи пункту стерилізації, а навіть програми, до якої були б включені заходи, а також терміни виконання та гроші на них.

00031.00_00_30_14.неподвижное изображение002

Одним з базових завдань зоохисники вважають реєстрацію всіх домашніх тварин. Ірина підкреслила, що необхідно юридично прив’язати чотирилапого улюбленця до господаря, щоб він відповідав за нього. Для цього в цивілізованих країнах використовують чипування. До речі, племінні тварини в нашому місті вже мають чипи — їх купують вже з ними. А от ті, що попростіше, нехтують цим. Можливо, одна з причин — відсутність установи, яка б цим займалася. Волонтери вважають, що вартість процедури ( а це біля 100 гривень на одну тварину, на все життя) була б по кишені енергодарцям, а в якості заохочення від місцевої влади можна було б і знижку зробити.

00031.00_04_36_05.неподвижное изображение007

Павло Музика попросив волонтерів відповісти, а яким же ж чином змушувати власників тварин чипувати братів менших? Бо в нього кішка, а з собаками він не стикався. Коли йому відповіли, що то правоохоронні органи мають контролювати дотримання цієї вимоги, почалася розповідь про нестачу кадрів в міському відділку поліції… А ще нашому населенню бракує певних моральних якостей, щоб дотримуватись правил.

Отже, волонтери прийшли до міської влади з проханнями про допомогу, але  виявилося, у самої влади проблем і без собак вистачає.

Юлія Варяник намагалася донести до представників влдади таку думку: волонтери проводять роз’яснювальну роботу. Але коли людині про ті ж реєстрації та стерилізації каже волонтер, то одне. А от якби це йшло від імені міської влади — то вже інше!

 

Волонтери розповіли про те, яку роботу доводиться виконувати їм у свій вільний час,  а Василь Разводов у відповідь говорив про депутатів, через яких не були виділені кошти  на стерилізацію ще в липні. Наступна сума, призначена для цього, буде розглядатися на березневій сесії, звичайно, якщо вона відбудеться. А тим часом ведуться пошуки приміщення. Воно має бути за межами міста, бути електрифікованим та з водою. Останнє наразі є проблемою. Хоча вже на днях були перші виїзди на пошуки підходящого приміщення. Поки йде процес. Але ж  необхідні ще й кошти — оплатити світло та воду, забезпечити харчування тваринам. А  залежить фінансування від 34 наших депутатів.

Щоправда, дещо депутати таки прийняли — на минулій  12 сесії 27 січня: «Правила  благоустрою території міста Енергодара»  (повна версія на сайті міської ради)

В ньому вже говориться про обов’язкову реєстрацію домашніх тварин, до якої мер ставиться скептично.

1

Також там є пункт, згідно з яким старих та зайвих тварин слід здавати організаціям, які здійснюють вилов та ліквідацію.

2

А ще там йдеться про тварин, які гуляють самі по собі – вони теж підлягають вилову. Щоправда, ані ловити нема кому, ані везти нема куди. Згадуються в правилах і місця для вигулу, але до цього поки теж далекувато — наразі проводиться інвентаризація всієї території. Лише після цього можна буде визначити, на якому такому «задньому дворі» песики та котики зможуть робити свої справи.

 

Під час зустрічі представники влади неодноразово просили волонтерів надати їм варіанти програм по боротьбі з безпритульністю тварин. На що останні розводили руками – по-перше, в нашій країні таких, та ще й успішно працюючих,  не існує. А по-друге, у зоозахисників нема ані часу, ані кваліфікації виконувати ще й цю роботу.

В якійсь момент емоції досягли температури кипіння: волонтери заявили, що вони «заради світлої ідеї» працюють щодня, а також  під час тих же ж стерилізацій. Нехай вони оплачені з бюджету, але крім цього, більше ніякої допомоги — жінки самі і ловили, і возили тварин, і доглядали за прооперованими. Для цього витрачалися і час (люди брали відпустки за власний рахунок), і гроші (на паливо). А Павло Музика, в свою чергу, нагадав, що він взагалі за людей відповідає, а не за собак. А проблема безпритульних тварин — не найважливіша. Мер говорив про досвід Німеччини, де єдиною бідою бургомістра є пакети для собачих кацавеликів, а енергодарці говорили про українські реалії…

00031.00_01_04_17.неподвижное изображение003

Торкнулися і теми створення комунального підприємства або підрозділу у вже існуючих, яке б взяло відповідальність на себе, а волонтери б допомагали. Але, як зазначили Музика та Разводов,  все впирається в депутатів, які ніяк не домовляться між собою. Тим часом волонтери виконують функції ловців, ветеринарів, працівників притулку, ще й роз’яснювальну роботу з населенням проводять. Наприклад, з приводу стерилізації домашніх улюбленців. Минулого разу 83 кішки простерилізували за пільговими цінами хірурги, запрошені саме волонтерами (до речі, Ірині Кізім довелося окремо пояснити, чому стерилізація домашніх є ланкою боротьби з безпритульністю тварин — бо дехто забув про кошенят) Але в місті не знайшлося приміщення для операцій – його надали підприємці. Щоправда, просто під час зустрічі Василь Разводов дав команду передивитись комунальні приміщення, які б можна було використовувати для таких цілей в майбутньому.

А ще Василь Васильович та Павло Олексійович порадили волонтерам звернутись по приміщення до медсанчастини. Адже ж вона у нас державна, і місцева влада не має на неї жодного впливу.  А от волонтери, мабуть, мають.

00031.00_04_30_05.неподвижное изображение006

Щоб загасити пристарсті, мер заявив, що готовий і притулки будувати, і комунальні підприємства створювати. У Василя Разводова вже й територія є на прикметі. Отже, нам залишається лише почекати…

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: