Субвенція на енергодарську медицину в 2018 році зменшиться на 9 млн грн

Общество | 15:25, 15.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

10 листопада 2017 року під головуванням міського голови Павла Музики відбулася нарада за участю спеціалістів ДЗ «СМСЧ №1» з питань планування організації роботи первинної медичної допомоги.
Начальник відділу охорони
 здоров’я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич повідомила, що зараз, коли в Україні активно розгортається процес реформування медичної галузі, в Енергодарі робота в цьому напрямку практично ще не починалась. Розмір медичної субвенції для міста Енергодара на 2018 рік зменшено майже на 9 млн.грн. Ці кошти повинні бути спрямовані на оплату послуг медичних спеціалістів, які надають первинну медичну допомогу за договорами.
Але на сьогоднішній день у місті досі не сформовано первинну медичну ланку. На 2019-2020 роки заплановано перехід вторинної та третинної медичної допомоги на оплату за договорами, і розмір медичної субвенції також зменшиться. Субвенція з державного бюджету буде надходити тільки у перехідний період на нову систему фінансування — до 2020 року. У зв’язку з цим актуальним залишається питання утримання ДЗ «СМСЧ №1».
Для впровадження реформи обов’язковою умовою є автономний статус медичного закладу – він не зможе працювати за договором, якщо не перебуватиме у статусі комунального некомерційного підприємства. Однак на сьогодні ДЗ «СМСЧ №1» досі не передано до комунальної власності міста, у зв’язку з чим немає підстав закладати до міського бюджету на наступний рік кошти на фінансування та капітальні витрати медичного закладу у повному обсязі.
Для належної організації в Енергодарі заходів з впровадження медичної реформи існує потреба у відкритті центра первинної медичної допомоги, який створюється рішенням міської ради та є юридичною особою. Але першочерговим кроком є завершення роботи з прийому-передачі медико-санітарної частини до комунальної власності міста.
За результатами зустрічі прийнято рішення доручити керівництву ДЗ «СМСЧ №1» терміново підготувати пакет документів щодо передачі медичного закладу до комунальної власності для направлення до Міністерства охорони здоров’я, надати пропозиції та кошториси потреб та матеріально-технічного забезпечення для створення центру первинної медичної допомоги, а також внести відповідні зміни до проекту міської програми розвитку та удосконалення медичної допомоги у місті Енергодарі на 2018-2020 роки. Повторну зустріч з даного питання планується провести у грудні поточного року.

Джерело: сайт міської ради

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: