Стрілянина 10 вересня: коментар поліції

ЧП | 15:41, 12.09.2016
 Поделиться

Поделиться в

Інформація про те, що 10 вересня заступник керівника «Булави» Андрій Джунь отримав три кулі в ногу, вже набула розголосу. 12 вересня офіційні коментарі давав начальник поліції Енергодара Вадим Боровик.

Він уточнив, що 10 вереся о 3 годині ночі в поліцію надійшов дзвінок з лікарні, куди потрапив поранений Джунь. Інформацію про те, що поранення відбулося під час стрілянини біля «Капкану»,  підтвердилася. Як і те, що представники громадського формування виконували функції охоронців в нічному клубі «Шоколад». Під час безладів в клубі гості напідпитку почали бити дзеркала, тому власниця закладу, Юлія Бульбенко, викликала на допомогу ще й заступника керівника «Булави» Андрія Джуня. Лише тоді вдалося приборкати агресорів, вивести їх з закладу і ніби заради безпеки відвідувачів віддтіснити до Курчатова, в район кафе «Капкан». Там і сталася стрілянина.

Досі відкритими залишаються кілька питань, і не лише для журналістів, але й для правоохоронців: на яких засадах «Булава» охороняла нічний клуб — як громадське формування чи охоронна фірма? Якщо як громадське формування, то чи мали право її представники діяти без поліції? Чому у її представників не було пов’язок, які б допомогли оточуючим ідентифікувати їх як охоронців порядку? Якщо ж «Булава» чи хтось з її членів працювали в «Шоколаді» як охоронці, то чи наявна в них ліцензія на цей вид діяльності? Взагалі, чому ніхто  — ні власниця клубу, ні гості та самі охоронці не викликали поліцію, коли стало зрозуміло, що справа набирає обертів? Чому поліцію не викликали і на місце стрілянини — адже правоохоронці туди потрапили тільки після відвідання СМСЧ-1, звідки й надійшов дзвінок про вогнепальне поранення! Зараз ці обставини уточнюються, заявив Володимир Боровик.

В ході розмови з начальником поліції від нього пролунала фраза: «Добре, що в «Шоколаді» була «Булава». Але наслідки такої охоронно-правоохоронної діяльності постраждала людина, і ще невідомо, чи лише одна, адже до журналістів  В Энергодаре.INFO звернулися родичі тих, кого, за їхніми словами, «побила «Булава». Вони провели судово-медичну експертизу та  звернулися з заявою в поліцію.

Вадим Боровик підтвердив факт тісної співпраці «Булави» з правоохоронцями, а також те, що тієї ночі «Булава» чергувала згідно з графіком патрулювання. Але чи могла вона це робити окремо від поліції? І чи в «Шоколаді» мало б воно вестися чи на вулицяї міста? Начальник поліції погодився і з тим, що послуги охорони нічних закладів дана громадська організація здійснює за «усними домовленостями» з власниками. Крім того, як і в багатьох інших випадках до цього інциденту, постало питання необхідності відеоспостереження в подібних закладах та в місті в цілому.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: