Сьогодні за «круглим столом» обговорювали проблему стихійних ринків

Общество | 14:51, 1.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

Для цього зібралися: власне, ініціатори — підприємці, що торгують овочами на стихійних ринках міста, мер Павло Музика з заступником Ігорем Курдею, керівники відділів — архітектурного, земельних відносин, взаємодії з правоохоронцями, економіки. Запросили і підприємців  Миколу Козакова та Олега Ващіліна, що утримують ринки: так званий «міський» та «Райдужний»

Ситуація така: «стихійщик» хочуть легалізуватися, щоб торгувати там, де, власне, є активна торгівля. Щоб підтвердити, що це треба енергодарцям, назбирали більше 300 підписів. Підприємці обіцяють порядок і тільки овочево-плодову продукцію на прилавках (ніяких риба-м’ясо-раки), готові за ці прилавки платити. А кількість прилавків — 10 для підприємців плюс 5 «соціальних місць».

А влада каже: чим вам на існуючих ринках не базар? Розташовані вони — он, 300 метрів, все легалізовано!

Відповідають: не задовольняють нас умови  — світло не вмикаєте, «містові» дорогі, торгують там тільки до обіду, та й взагалі, немає там місць ні для підприємців, ні для «непрофесіоналів»- пенсіонерів-дачників.

Ващілін обіцяє: світло включу, тільки ж приходьте! Казаков каже: ринок працюєз 6.00 до 18.00 БЕЗ вихідних, торгуйте!

А Вадим Якушев взагалі оголошує: існує наказ, за яким на ринках мають бути пільгові безкоштовні місця для соціально незахищених верств населення! Ця новина просто приголомшила, особливо журналістів, оскільки, виявляється, про це колись повідомлялося в пресі. Правда, якось ця інформація пройшла повз, та ще й ніхто з тих самих пільговіків не відгукнувся, не заявив, не звернувся… Ну, медіа не спрацювали, що скажеш… Але й на ринках щось оголошень з такою цінною інформацією теж ніхто не помічав.

Суперечок було багато, емоції бурлили, здавалося, ну що можна корисного винести з такої зустрічі?! А от що.

По-перше, на ринках пообіцяли чекати та приймати, як то кажуть, як рідних отих підприємців, що хочуть  базар там, де поки що просто вулиця.

По-друге, пан Козаков, не без обмовок, але погодився таки поставити на території свого і так досить проблемного квіткового ринку ще прилавків для продуктів на 15 робочих місць. Обмовки резонні: чи будете платити? чи буде саме 15 бажаючих торгувати ( а не більше, наприклад)? як ділитимете пільгові 5 місць? Правоохоронці поцікавилися, яким чином будете не давати торгувати на такому  базарчику, припустимо, рибою? Підприємці з ентузіазмом пообіцяли все владнати.

Павло Музика відзначив: глобально вирішувати питання треба з депутатами, а вони у нас, самі знаєте,  збираються в необхідній кількості тільки по дуууже великих святах. Згадав і про координаційну раду громадських організацій — може, там підкажуть, що робити. Тим не менш, керівники служб отримали завдання розробити механізм сортування бабусь на бідних та багатих, щоб «заселити» їх на пільгові місцяі на існуючих та майбутніх ринках, а підприємці-ринковласники — за тиждень продумати, де які прилавки будуть встановлюватися.

Треба сказати, що підприємці були не в захваті від цих рішень. Але ж Павло Музика справедливо нагадав їм, що місцева влада якось не дуже може втручатися у господарську діяльність підприємців (бачимо, що й не тільки їх, але то вже інша тема) Без посмішок на обличчях пішли й Ващілін з Козаковим — як не крути, їм теж «нарізали задач»…

Наступна зустріч відбудеться наступного тижня. Підемо, послухаємо, як просувається справа стихіних ринків.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: