Шлюб за добу енергодарці не реєструють, а дітей в пологовому відділенні — залюбки

Общество | 18:40, 26.07.2017
 Поделиться

Поделиться в

За словами в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Олексія Долгополова, одним із пріоритетів діяльності у 2017 році Міністерство юстиції визначило подальший розвиток електронних сервісів та запровадження системи електронної ідентифікації користувачів.

— Відтепер українці та запоріжці зокрема мають змогу отримувати послуги без черг та бюрократичних перепон чи хабарів у режимі онлайн. За статистикою, у найбільш прогресивних країнах до 90% громадян користуються державними послугами саме в онлайн режимі. Тепер і у нас послуги можна отримати, перебуваючи вдома, кафе чи офісі, — зазначив Олексій Долгополов.

Одним із найпопулярніших проектів Мін’юсту посадовець виділив сервіс отримання свідоцтв у пологовому будинку. Лише з початку 2017 року цією послугою скористалися 3503 родини в Запорізькій області, в тому числі і в Енергодарі. Сьогодні можна не лише отримати свідоцтво про народження, але й зареєструвати дитину та оформити державну допомогу при народженні дитини, не виходячи з пологового будинку.

Раніше подати документи на отримання допомоги можна було лише в паперовій формі під час особистого відвідання відділів соцзахисту. Завдяки онлайн-сервісу запроваджено принципово новий рівень якості обслуговування. Всі необхідні документи можна подати в будь-який зручний час – 24 години на добу сім днів на тиждень через Інтернет. Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Не менший інтерес серед викликає послуга «Шлюб за добу», що стартував у регіоні лише 6 квітня, але вже набирає популярності. Цей проект передбачає відхід від старих норм, які діють донині й примушують молодят, подавши заяву, чекати щонайменше 30 днів.Н а сьогодні вже 41 пара в Запорізькій області встигли створити родину за добу.

Проте в Енергодарі ця послуга зовсім не знайшла прихильників, бо жодних черг до відділу реєстрацій нема, а із документами онлайн треба ще особисто подати заяви від майбутнього подружжя. Тож йти до РАЦСу все одно доведеться завчасно.

До вже звичних сервісів Мін’юсту найближчим часом планують додати понад 20 нових сервісів, серед яких: державна реєстрація громадських організацій без статусу юридичної особи; подача електронної заяви на реєстрацію національних та міських ЗМІ; державна реєстрація припинення громадських об’єднань зі статусом юрособи; державна реєстрація підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання/відмови від такого статусу; подача електронної заяви до органів соціального захисту населення про призначення допомоги при народженні дитини на підставі отриманого свідоцтва про народження; подання електронних заяв про державну реєстрацію шлюбу та інших актів цивільного стану, як зміна імені, розірвання шлюбу, смерть; платне отримання електронних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян; оплата державного мита, платних послуг відділів державної реєстрації актів цивільного стану тощо.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: